Alvar Jõgeva • 21. detsember 2004 kell 22:00

Oodatav intressitõus toetab dollarit

Dollari kursi kahepäevane langus pidurdus, kui investorid spekuleerisid, et USA kõrgemad intressid suurendavad nõudlust dollari järele.

USA keskpanga ametnikud on vihjanud, et intresse tõstetakse ka madala inflatsiooni puhul. USA kümne aasta valitsuse võlakirjade tootlus ületab märgatavalt Saksamaa sama perioodi võlapaberite intressimäära. Võlakirjade intressivahe on pea nelja aasta kõrgeim. Analüütikute sõnul on oodata intressivahe suurenemist, mis suurendab nõudlust dollarite ja USA võlakirjade järele.

Eile õhtul kell 16.30 maksis üks euro 1,3387 dollarit. Päev varem lõpetati kauplemine tasemel 1,3399, mis tähendas dollari tugevnemist 0,1% võrra.

Kauplemine oli väheaktiivne, mistõttu võib suuremate orderite täitmine põhjustada kiiremaid liikumisi. Valuutaturu päevakäive ulatub keskmiselt 1,8 triljoni dollarini, eile oli käive enam kui poole võrra tavapärasest väiksem.

USA keskpanga baasintressimäär on parasjagu 2,25 protsenti, samas Euroopa Keskpanga laenuintress on 2 protsendi tasemel. USA keskpanga ametnike sõnul on oodata edasist intressitõusu. Analüütikute arvates võib USA intressitõus peatada dollari languse.

Ameerika Ühendriikide valuuta on käesoleval aastal nõrgenenud 7,2 protsenti euro ja 5,1 protsenti Jaapani jeeni suhtes. Dollari kurss liigub kolmanda langusaasta suunas mõlema valuuta vastu. Peamiseks languse põhjuseks on suur jooksevkonto puudujääk.

Hetkel kuum