Põlva TÜ tegi poe naaberühistu piirkonda

Andres Kärssin 28. detsember 2004, 00:00

Põlva TÜ juhi Peeter Urmani sõnul on ühistu kaubandustegevuse laienemise põhjuseks vajadus katta kulusid, sest toidukaupade marginaalid on vähenenud. Ta lisas, et mahtude laienemiseks on ühinemisest räägitud ka teiste Lõuna-Eestis tegutsevate ETK süsteemi ühistutega ? Räpina, Võru, Antsla, Tartu, Elva ?, kuid seni pole sest asja saanud. ?Räpina ühistul tegime juba kolm-neli aastat tagasi ettepaneku ühineda, viimati selle aasta jaanuaris,? ütles Urman.

Urman rääkis, et lõpliku otsuse rajada Räpinasse linna suurim kauplus tingis ka sealne nõrgalt arenenud kaubandus, Põlva TÜ võimalus tegutseda oma maakonnas ning ka teiste suurte kettide puudumine. Ühistujuhi sõnul loodetakse uue poega enamik ostjatest endale tõmmata. ?Kaupmeeste Liidu andmeil on keskmine ostukorv kuus umbes 900 krooni, piirkonnas on 5600 elanikku ? kuukäive peaks seega kokku olema umbes 5 miljonit krooni,? rehkendas ta, lisades, et Põlva ühistu tahab sellest esialgu keskmiselt 3,5 miljonit endale võita.

Selvehalli tasuvusajaks on äriplaani järgi kümme aastat. 15 miljoni kroonisest investeeringust oli 15% ühistu kanda, ülejäänud raha tuli Ühispangalt. Urmani sõnul ei hinnanud pank Räpinasse suure kaupluse ehitust riskantseks.

?Ei taha seda kommenteerida. Kui tuleb keegi teise turule, siis on ette teada, mis juhtub,? ütles Räpina TÜ juht Tiina Mai Hirmo. Ta lisas, et ei arva seda, et Räpina TÜ peaks end nüüd likvideerima. Ühistute võimaliku liitumise kohta ütles Hirmo, et sest on räägitud, kuid ETK süsteemi kauaaegse töötajana pole tal selle kohta head näidet tuua.

Hirmo ei soovinud täpsustada Räpina TÜ tänavusi majandustulemusi. ?Endal on sel aastal kuni detsembri lõpuni läinud hästi,? märkis ta vaid.

Räpina vallavalitsuse majandusnõuniku Jaan Purge sõnul suhtus vallavalitsus uue kaupluse rajamisse hästi, kuid samas oli kohalike ettevõtjate poolt tunda ka vastuseisu. ?Tundub, et seda poodi oli Räpinasse vaja. Ümbruskonna rahvas ? Värskast, Meeksist, Verioralt ? vast hakkab käima Räpinas kauba järel, mitte ei sõida mujale,? lisas ta. Purge lausus, et ilmselt puudutab selvehalli tulek enim Räpina ühistut, kel eelmisel aastal valmis oma kaupluse laiendus.

Põlva TÜ käive mullu oli 165 miljonit ja kasum 2,3 miljonit krooni. Räpina TÜ käive oli 49,2 miljonit krooni ja kahjum 388 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 15:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing