Inno Tähismaa • 9. jaanuar 2005 kell 11:01

Ligi veerand Eesti Energia alajaamadest pingeta

Eile alanud tormi tõttu on üle ligi veerand alajaamadest elektrita.

Kell 11.00 oli üle Eesti pingeta 5383 alajaama, teatas Eesti Energia esindaja.

Maakonniti on kõige enam elektrikatkestusi Pärnus ja Pärnu maakonnas (1030), Saaremaal (809 alajaama), Hiiumaal (211), Viljandimaal (870), Võrumaal (580), Jõgevamaal (343) ja Põlvamaal (320). Tartumaal ja Tartu linnas on samuti palju katkestusi (326), torm on praeguseks veidi vähem puudutanud Raplamaad, Harjumaad, Lääne- ja Ida-Virumaad.

Rikete likvideerimisega tegelevad kõik vastavat pädevust omavad töötajad Eesti Energiast ja partnerfirmadest. Kokku on avariibrigaade liinidel väljas ligi 100.

Lätiga oli elektriühendus varahommikul katkenud, kuid nüüd on Eesti poolt naabrite jaoks vajalikud liinid uuesti pinge all.

Liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest palume teatada telefoni lühinumbril 1343 või teavitada kohalikku elektrivõrku. Riketest teavitamine võib olla raskendatud, kuna rikete telefon on üle koormatud. Seetõttu palume eelkõige infot keerulisematest riketest, liinidele langenud puudest ja katkistest liinidest. Kuna torm ei vaibu veel lähitundidel, võib elektrikatkestuste ulatus laieneda.

Hetkel kuum