14. jaanuar 2005 kell 11:12

Investeerimispank: aktiivsete kasumihoiatajate aktsiaid tasub osta

CSFB analüüsis näitas, et ettevõtted mis annavad kasumihoiatuse kipuvad seda tegema rohkem kui korra, kuid nende aktsiaid tasub sellegipoolest osta.

Standard Poor`s 500 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest on viimase kaheteist kuu jooksul andnud enne vähemalt kaks kasumihoiatust, kuid mitte ühtegi positiivset või neutraalset hoiatust, kakskümmend kolm ettevõtet.

Samas ei maksa karta, et need aktsiad peale kasumihoiatust ilmtingimata langema hakkasid, vahendab uudisteagentuur CBS investeerimispanga CSFB analüüsi.

?Investorid peaks pidama korduvalt kasumihoiatusi andnud ettevõtteid silmas, mille aktsiad pole hästi liikunud,? kirjutas CSFB oma klientidele.Põhjuseks on see, et vaadeldud 23-st suurhoiatajast vaid neli kaupleb praegu madalam kui päev enne viimase kasumihoiatuse andmist.

Delphi Corp. aktsia on langenud pärast 05. oktoobril 2004 antud hoiatust 14%, Fifth Third Bancorp pärast möödunud kuu alguses antud hoiatust 12%, Medimmune 11% ja Wells Fargo 2%. Ja ongi kõik.

Pärast viimast kasumihoiatust on kõige paremini liikunud aga Delta Air Lines, Charles Schwab Corp, AT T, Transocean ja St. Paul Traveler Companies.

Aktiivsemalt kaubeldavate kasumihoiatajatena pakub investeerimispank välja veel firmad: Schering-Plough, Schlumberger, Stryker, Health Management ja Circuit City.

Investeerimispanga sõnul on samuti suur võimalus, et nende firmade aktsiaid tõusevad pärast ametlike majandustulemuste avaldamist enam kui turg tervikuna.

?Ligi pooltel kasumihoiatuse andjatel tuli möödunud kvartalil kasum suurem kui analüütikud ootasid ning nende aktsiad tõusid kuu jooksul pärast tulemuste avaldamist keskmiselt 5% enam kui Standard % Poor`s indeks,? lisab investeerimispank.

Hetkel kuum