17. märts 2005 kell 5:45

EPL: Valka elanikud hakkavad ennast peagi ravima Eesti poolel

Kaksiklinn kavandab patsientide ravi Valga haiglas, mille teenused on Valka omadest arenenumad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valga haigla peaarst Riho Tapfer ütles, et tõenäoliselt hakkab piirilinna elanikele edaspidi tervishoiuteenust pakkuma Valga haigla, mille raviteenused on naaberlinna omadest paremal tasemel.

Praegu on kahes teineteisest poolteise kilomeetri kaugusel paiknevas haiglas kirurgia, pediaatria, erakorralise meditsiini ja günekoloogia osakond. Kui Valga haiglas võeti möödunud aastal vastu umbes 300 sünnitust, siis Valka haiglas 100. ?Esimesed läti tohtrid ja õed on meile juba tööle tulnud,? sõnas Tapfer.

Sotsiaalministeeriumi peaspetsialist Marika Raiski ütles, et praeguse visiooni kohaselt jääks aktiivravihaigla osa Valgasse, Läti poolel hakkaks paiknema hooldusravi osakond.

Kiirabibrigaadid on koostööd juba alustanud ning Valka kiirabi saab vajadusel väljakutseid eestlaste häirekeskuse kaudu. Brigaadidel on voli sõita üle piiri, ilma et piirivalve neid peataks.

Riho Tapfer lootis, et keelebarjäär ei saa naabrite teenindamisel takistuseks. ?Tuleb appi ühine minevik vene keelega ja nooremate puhul inglise keel,? arvas ta.

Raiski lisas, et kui juriidilised ja tehnilised küsimused saavad lahenduse, alustab ühine haigla tegevust juba sel aastal.

Hetkel kuum