Porsche Panamera sai rohelise tee

Porsche juhatus ning nõukogu andsid oma õnnistuse uue neljaukselise kupee arenduseks, kirjutas autopunkt.ee.

Panamera nime kandma hakkava auto väljatöötamisele plaanib firma kulutada üle miljardi euro ning lõpptulemust saab sobiva koguse raha vastu vahetada aastal 2009.

Koos uudisega avaldati ka esimene ametlik visand autost - nagu näha, kinnitab see suures osas internetis juba mõnda aega ringelnud erinevate Photoshopi-kunstnike visioone.

Auto nimi on tuletatud Porsche legendaarsest Carrera Panamerica pikamaavõidusõitude seeriast. Müügieesmärgiks on seatud 20 000 sõidukit aastas.

Tagasihoidlikest müügiprognoosidest hoolimata loob Porsche auto jaoks täiesti uue platvormi - ühtegi VAG grupi sees olemasolevat aluseks ei võeta.

Porsche juhatuse esimehe, Dr Wendelin Wiedekingi sõnul kaalus firma otsust pikalt, kuid lõpuks jõudis järeldusele, et Panamera on Porsche jaoks sobiv mudel - tal on kõik sportautole omased jooned ning auto saab olema puhtavereline Porsche nii disainilt, sõiduomadustelt kui ka dünaamikalt.

Panamerat hakatakse tootma firma Leipzigis asuvas tehases, mida selleks puhuks kõvasti laiendatakse. Auto tootmiseks palgatakse Leipzigisse ka ligikaudu 600 uut töölist, umbkaudu 400 võetakse aga juurde firma Stuttgart-Zuffenhausenis asuvasse tehasesse, kes hakkab Panamerale koostama mootoreid.

Hetkel kuum