Tarmo Riisenberg • 20. september 2005 kell 22:00

Autoajakirju kui küllusesarvest

Ilmumissagedus: kord kuus

Suurima tiraa?iga vanaautoajakiri maailmas. Keskendub eelkõige luksuslikele Euroopa vanaautodele, avaldades põhjalikke ülevaateid konkreetsetest mudelitest koos sõidutestide ja ajalooga.

Põhjalik autoklubide tegevuse ülevaade, samuti suur klassikaliste autode müügikuulutuste rubriik. Samuti on põhjalik ülevaade klassikaliste autode hindadest.

Ilmumissagedus: 6 numbrit aastas

Soome keeles ilmuv vanatehnika huvilistele mõeldud ajakiri. Ei keskendu oma teemavalikus mitte ainult autodele ja mootorratastele, vaid avaldatakse ka lennuki-, traktori- ja isegi laevateemalisi artikleid, millest osa puudutab küll eelkõige Soomega seotud lugusid.

Ilmumissagedus: kord kuus

Venemaa vanim autoajakiri, sõja ajal ja järel tekkinud pausi järel alustas taasilmumist 1956. aastal. Keskendub automaailma uudistele nii kodu- kui välismaal, oma spordinurk, samuti korraldab peamiselt kodumaistele autodele mõeldud tarvikute ja varuosade võrdlusteste.

Ilmumissagedus: 13 numbrit aastas

Ajakiri vanasõidukihuvilistele, kes omab klassikalist autot igapäevasõitudeks. Keskendutakse kuni 1980ndate aastate alguseni toodetud sõiduautodele.

Jagatakse praktilisi soovitusi autode remondi alal, artiklid illustreeritud rohke pildimaterjaliga. Eraldi rubriik ?Readers Restaurations?, kus tutvustatakse ajakirja lugejate poolt restaureeritud vanasõidukeid.

Miinuseks liigne keskendatus eelkõige Inglismaal toodetud autodele.

Ilmumissagedus: kord kuus

Soome keeles ilmuv mootorrattaajakiri. Sisuks värsked mootorrattauudised, mootorrataste ja varustuse testid, samuti ülevaated motomatkadest Soomes ja kaugemal. Suurem osa testitavatest mudelitest kattub ka Eestis müügil olevatega, seega tasuks uut mootorratast ostes tutvuda kindlasti ka ajakirja vastava mootorratta kohta käiva testiga.

Ilmumissagedus: kord kuus

Soomes ilmuv autoajakiri, mis oma nime kohaselt keskendub peamiselt Ameerikas toodetud autodele ja mootorratastele. Teemavaldkond on seinast seina: lood hästi restaureeritud ja ka ümberehitatud Ameerika autodest ning mootorratastest.

Väga põhjalik on ülevaade värsketest Ameerika autodega seotud üritustest Soomes ja Euroopas, samuti leiab ülevaate värskeimatest kiirendusvõistlustest.

Huviline leiab ajakirjast ka põhjaliku ostu-müügikuulutuste rubriigi.

Ilmumissagedus: kord nädalas

Saksamaal ilmuv autoajakiri, mis on olnud Eestis müügil juba 1992. aastast ja omandanud kindla lugejaskonna. Oma sisult on Auto Bild Eestis müüdavatest välismaistest autoajakirjadest kõige ?lähedasem?, sest suurem osa seal kirjeldatavatest autodest/teemadest on olulised ka Eestis.

Põhjalikud ülevaated uutest mudelitest, korralikud uute autode testid ja võrdlused, samuti kasutatud autode rubriik. Annab ülevaate ka värskeimatest mootorispordi uudistest.

Ilmumissagedus: kord kuus

Inglismaal ilmuv autoajakiri, mida võib pidada Euroopa parimate autoajakirjade sekka kuuluvaks. Eelkõige iseloomustab ajakirja see, et pressiteadete materjale ei nämmutata lihtsalt ümber, vaid asjade kirjeldamisel võetakse oma (kohati väga irooniline ja vaimukas) vaatenurk.

Regulaarsed uudised värsketest mudelitest, spioonifotod, testid. CARi jaoks iseloomulikud on ka pikad testisõidud, kus mõne uue automudeliga minnakse selle jaoks ebatavalisse keskkonda.

Ilmumissagedus: kord kahe nädala tagant

Eestis müüdavatest venekeelsetest autoajakirjadest kõige professionaalsem. Erinevalt Za Ruljomist või Avto Mirist ei keskendu Avtorevju ainult kodumaiste tootjate ülistamisele, vaid kohalikke masinaid hinnatakse samal skaalal, mis välismaiseidki. Ja tavaliselt saavad nood ka valusa kriitika osaliseks. Venemaa tootjate seas on väljaanne kurikuulus selle poolest, et korraldab aeg-ajalt kodumaiste sõidukite avariiteste Euro-Ncap metoodika alusel, näidates nii nende ohtlikkust.

Põhjalikud tootetestid, samuti ilmub regulaarselt veoautodele ja bussidele pühendatud lisa.

Ilmumissagedus: kord kuus

Lisaks autoajakirjale Za Ruljom annab samanimeline kirjastus välja ka mootorrattureile suunatud ajakirja ?Moto?.

Tegu on küllaltki praktilise suunitlusega ajakirjaga, milles leiavad kajastamist teemad, kus on seotud nii vene- kui välismaiste mootorrataste teema. Olemas oma uudisterubriik, samuti ilmuvad uute välis- ja kodumaiste mootorrataste testid. Jagatakse ka nõuandeid kasutatud mootorrataste ostu ja nende remondi kohta.

Motoajaloo huviliste rõõmuks ilmuvad regulaarselt artiklid, mis käsitlevad mõne konkreetse mootorratta, tootja või tehnilise lahenduse ajalugu.

Hetkel kuum