ÄP fototoimetus • 4. oktoober 2005 kell 22:00

E-Betoonelemendi emafirma saab Euroopa suurimaks

Ühinevad Põhja-Euroopas tegutsev Consolis ja Lõuna-Euroopa Bonna Sabla, teatas

E-Betoonelement. Consolis Oy Ab on Eesti ja Balti riikide suurima betoonehitiste valmistaja ASi E-Betoonelement emaettevõte. Uus kontsern toodab betoondetaile ehitistele Põhjamaades, Prantsusmaal, Saksamaal, Hollandis ja Baltimaades ning samuti Põhja-Aafrikas.

Kontserni käive ulatub üle miljardi euro ja töötajaskond ligi 8000 inimeseni.

Consolise käive oli 2004. aastal 646 miljonit eurot ja ettevõte andis tööd 5100 inimesele. Ettevõtte peakontor asub Soomes Vantaas.

Kontserni uus juhtkond moodustatakse kummagi ühineva firma juhtkonnast. Juhatuse esimeheks saab Bonna Sabla praegune tegevdirektor Philippe Milliet.

?Bonna Sabla ja Consolise äritegevuste ühendamine on hea näide Industri Kapitali tavast osta ja arendada ettevõtteid üle Euroopa,? kommenteeris Industri Kapitali partner Michael Rosenlew.

E-Betoonelemendi tegevjuht Jaan Valbet kinnitas, et liitumine võimaldab suurendada ettevõtte toodete sortimenti. ?Tekib juurdepääs oskusteabele sellistes valdkondades, mida täna Eestis on vähesel määral arendatud,? ütles Valbet. ?Näiteks suuremahulised vee- ja kanalisatsioonivõrgud ning -rajatised, sildade, tunnelite jne ehitused. See tähendab lisanduvaid investeeringuid ja uute töökohtade loomist Eesti ehitustööstuses.?

Suuremad E-Betoonelemendi ehitusprojektid tänavu on Kunda Tselluloositehas, Tartu Kaubamaja, korterelamute linnak Pirital, Schenkeri logistikakeskus, Kalevi veekeskus.

E-Betoonelemendi 2005. aasta esimese poolaasta käive oli 234 miljonit krooni, mis on kaks korda enam kui 2004. aasta samal perioodil.

Autor: ÄP

Hetkel kuum