25. oktoober 2005 kell 22:00

Telia Soneralt üle ootuste tulemused

Kuna analüütikud olid oodanud puhaskasumiks 2,97 miljardit Rootsi krooni, siis reageeris turg eile tulemustele positiivselt. Aktsia oli eile pealelõunaks tõusnud 5,3%.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kahanes kasum 7,8%, põhjuseks Rootsi üksuse restruktureerimiskulud, mis teises kvartalis ulatusid 520 miljoni Rootsi kroonini.

Käive tõusis 8,5 protsenti, 22,2 miljardi kroonini. Kulumieelne kasumimarginaal see-eest langes 3 protsendipunkti võrra, 37 protsendile.

Firma tegeleb hetkel aktiivselt kulude kärpimisega, alandab hindu ning otsib uusi ülevõtukandidaate välisriikides, et tagada kasvu tingimustes, kus konkurents tiheneb ning Põhjamaade telekomiturg on küllastunud. Rootsis on TeliaSoneral kavas koondada 3000 töökohta, mis läheb maksma kokku 5 miljardit Rootsi krooni.

?TeliaSonera võidab madalatest kuludest,? sõnas Danske Banki analüütik Poul Jessen, kes on andnud firma aktsiale soovituse ?hoia?. Kuna korralikku kasvu TeliaSonera enam ei näita, ongi analüütiku sõnul peamine väljakutse eelolevatel aastatel kulude kokkuhoid.?

Viimased laienemiskatsed on firmal ebaõnnestunud ? esmalt luhtusid kaks Eesti Telekomi ülevõtmispakkumist, samuti ebaõnnestus Türgi Turkcelli ülevõtmine.

Lisaks teatas TeliaSonera, et kavatseb järgmise aasta aprillis teha aktsionäridele ettepaneku maksta 10 miljardi Rootsi krooni ulatuses erakorralisi dividende.

Autor: Lauri Matsulevits

Hetkel kuum