Peeter Teder • 3. november 2005 kell 22:00

Suurtehingud Eesti Telekomi aktsiatega

Eilset börsipäeva Tallinnas ilmestasid suurtehingud Eesti Telekomi aktsiaga, millest suurim oli 70 000aktsiane tehing. Lisaks sellele tehti veel üks 20 000- ja üks 14 000aktsiane tehing. Kõigis neis tehinguis oli aktsia hinnaks 118,91 krooni (7,6 eurot). Suurtehingud andsid 87,5 protsenti Telekomi aktsia 15 miljoni kroonisest käibest. Firma aktsia hind ei muutunud, püsides 118,91 kroonil.

Telekomi aktsia suure käibe taga võivad vabalt olla institutsionaalsed välisinvestorid, suurtehinguid vahendas siiski nii ostja kui ka müüja poolt Hansapank. Tehingud müüdi ostuäärde, mis lubab arvata, et tegemist oli müügitehingutega. Ilmselt ei rahulda osa investoreid Telekomi käekäik firmana ja aktsiana ning aktsiaid asuti müüma. Telekom ei käitu kasvuaktsiana ja seda temalt ei oodata. Võib-olla ei prognoosi müüjad piisavalt suurt dividenditulu edaspidiseks.

Suurim (ja lisanimekirja ­ainus) tõusja oli Merko Ehituse aktsia, mis kerkis 1,8 protsenti. Merko Ehituse aktsia maksis 295,72 krooni (18,90 eurot) ja selle käive ulatus 2,8 miljoni kroonini. Merko Ehituse aktsia käitub jätkuvalt kasvuaktsiana, kuid ilmselt pannakse just praegu aktsia kasvuvõimet proovile ja vaadatakse, kas ta suudab murda tagasi kõrgemale 300 krooni tasemest.

Põhinimekirja suurim langeja oli Tallinna Vee aktsia, mis kaotas oma väärtusest 2,1 protsenti. Tallinna Vee aktsia maksis 220,62 krooni ja aktsia käive oli 6,4 miljonit krooni. Tallinna Vee aktsia puhul võiks psühholoogiliselt oluliseks olla 225 krooni tase. Sellest kõrgemale tõusmine peaks rajama aluse edasisele tõusutrendile.

Miljonikroonise käibega aktsiate klubisse mahtus veel Baltika aktsia, millega sooritatud tehingute maht moodustas 1,1 miljon krooni. Viimase aja parima tootlusega olnud Eesti aktsia laseb ilmselt veidike õhku välja. Ma ei imestaks, kui kerge langus jätkub ka edaspidi. Eilne börsipäev oli igatahes pigem negatiivse kui positiivse alatooniga. Samas on käibed korralikud ja konkreetset, tervet aktsiaturgu hõlmavat müügisurvet näha pole.

Hetkel kuum