Gea Velthut-Sokka • 22. november 2005 kell 22:00

SRV müüs Maakri Maja norrakatele

100 protsenti ettevõtte aktsiaid vahetas omanikku esmaspäeval, ostjaks on Norra kinnisvarainvestoritele kuuluv OÜ Tallinor, mis registreeriti Eesti äriregistris tänavu 7. novembril. Tallinori omanik on Norra firma Eiendomsspar AS. Maakri Majas Tallinnas Maakri tänaval asuvad Schibstediga seotud ajaleht Postimees ja telejaam Kanal 2.

SRV tegevjuhi Alvar Ildi sõnul sattusid nende ja norrakate huvid lihtsalt õigel ajal kokku.

SRV Kinnisvara nõukogu liikme Indrek Toome sõnul on Eiendomsspari ja Schibstedi omanikud head tuttavad. ?Schibsted teatavasti loobus ise kinnisvaraga tegelemisest,? ütles Toome.

?Meil ei olnud vajadust seda hoonet müüa, aga eks paneme selle raha nüüd teistesse projektidesse,? lisas Toome. Tehingu hinda ta poolte kokkuleppele viidates avaldama ei nõustunud.

Eiendomsspar on üks Norra juhtivaid kinnisvarahaldusfirmasid. Firma äriidee on ettevõtte kodulehekülje andmetele tuginedes omada, arendada ja vääristada väljaüürimiseks kontori- ja äripindu ning hotelle. Eiendomsspar haldab ka firma Victoria Eiendom omandit, millest kokku laekub tulu ca 51 mln Eesti krooni. Üüritavat pinda on kokku 410 000 ruutmeetrit.

Hetkel kuum