Ungari naftafirma MOL plaanib nelja aastaga nafta tootmise kolmekordistada

Ungari suurim naftafirma MOL plaanib 2010. aastaks kolmekordistada oma gaasi ja nafta tootmise ning kahekordistada rafineeritud naftatoodete müügi.

Bloomberg vahendab, et MOL plaanib oma tegevuskasumi nelja aastaga kasvatada 3,5 miljardi dollarini.

MOL on kümne Euroopa Liidu uue liikmesriigi suurim naftafirma. Kontsern kavatseb osta rohkem naftavälju, pärast seda, kui on viimase viie aasta jooksul kulutanud enam kui miljard dollarit ostes üles naftarafineerimisfirmasid Ida-Euroopas.

?Meil on kavas arendada tugev ja fokusseeritud toodeteportfolio,? seisis firma teates. See hõlmab firma andmetel veel vähemalt üht põhiregiooni.

MOL kavatseb gaasi ja naftavälju osta koos Horvaatia firmaga INA Industrija Nafte. Sellest firmast kuulub MOLile hetkel 25 protsenti. Samas plaanib Ungari naftafirma tulevikus osta Horvaatia firmas INA enamusosaluse, ütles Budapestis asuva panga KBC Bancassurance NV analüütik Peter Tordai.

Lisaks on MOLil plaanis kulude kokkuhoid 285 miljoni dollari võrra aastaks 2010. Samas tahetakse selleks asjaks dividendi tootluseks saavutada 30 protsenti aastasest kasumist. Oma tanklate arvu plaanib MOL kasvatada seniselt 600lt 1500ni.

MOLi aktsia reageeris Budapesti börsil uudisele tõusuga. Kell 11:30 oli aktsia ligi 2 protsenti plussis ja maksis 21905 forinti.

Hetkel kuum