• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Kodune sidesüsteem pakub eramus lisamugavust

  Tänapäevased väikesed telefonijaamad pakuvad suuremates kodudes hulgaliselt lisamugavust: tasuta sisekõned majas eri ruumide vahel, töö- ja erakõned eraldi numbritele või igale pereliikmele oma number.
  Võimalik on osta ise uuema põlvkonna kodune sidesüsteem või tellida teenusepakkujalt selline ühendus, kus niisugune väikejaam on juba hinna sees.
  Väikesed kodukeskjaamad võimaldavad paigaldada kasvõi igasse ruumi telefoni, faksi või mõne muu seadme, nii et omavahel saab tasuta sisekõnesid pidada, sissetulevaid kõnesid edasi suunata või muid tavapäraseid telefoni lisateenuseid kasutada.
  Kodukeskjaamad on pelgalt kõnevahendajast muutunud erinevate lahenduste ja lisateenuste tehniliseks platvormiks.
  Uuematele kodukeskjaamadele on sisse ehitatud päris palju funktsioone, näiteks helistaja numbrinäidu edastamine tavalisele analoogtelefonile, kui kasutatav aparaat seda toetab. Võimalik on maha mängida ootemuusikat kõne ootele­paneku ajal. Saab kasutada telefoniraamatut.
  Võimalik on salvestada kõneandmeid ning kasutada mitmesugused helistamispiirangud. Näiteks saab keelata helistamise eritasulistele 900-seeria teenusnumbritele või sissetulevad kõned n-ö musta nimekirja kantud telefoninumbritelt.
  Samuti toetavad uuemad sidesüsteemid internetikõnede (VoIP) tegemise ja IP-telefonide ühendamise võimalust. VoIP teenuste kasutamine eeldab, et vastav teenus on aktiveeritud ka teenusepakkuja juures. Uuemaid kodukeskjaamu saab ühendada ka oma koduse ­arvutivõrguga telefoniraamatu täimiseks või kõnede eristuse vaatamiseks.
  Kuni 4 seadme ühendamist võimaldavate kodukeskjaamade hinnad algavad paarist tuhandest kroonist. Oma jaama ostmise puhul on tuleb aga kliendil ise korraldada seadme häälestamine ja hooldus.
  Lihtsamad jaama seadistused saab kasutaja ise teha tavalise toonvalimisega telefoniaparaadiga või spetsiaalse süsteemitelefoniga. Keerukamad seadistused tehakse arvutiga veebibrauseri kaudu, jaam tuleb ühendada arvutiga tavalise võrguühenduse kaudu.
  Kindlasti suudavad sellist häälestamist teha ka paljud tavakasutajad, kuid siiski tuleb arvestada sellega, et jaamade tootjad on arvestanud, et seda teeb spetsialist.
  Selle tõttu on seadistamiseks kasutatav terminoloogia tavakasutaja jaoks väga spetsiifiline ning samuti puudub eestikeelne häälestusliides ja paljudel kodukeskjaamadel ka põhjalik eestikeelne häälestusjuhend.
  Kodukeskjaama võib ühendada telefonivõrguga tavalise telefoniühenduse kaudu, kuid sellisel juhul saab pidada vaid ühte telefonikõnet korraga ja kõigil kodukeskjaama ühendatud seadmetel on üks telefoninumber.
  Seetõttu kasutatakse kodukeskjaamade ühendamiseks kõige sagedamini ISDNi (Integrated Services Digital Network) liine.
  Kodudele mõeldud ISDN-baasühendusel põhinevad tooted võimaldavad pidada mitut kõnet samal ajal.
  ISDNi eeliseks on ka mitu telefoninumbrit. See loob võimaluse suunata eri pereliikmetele kõned erineva numbriga telefonidele, ühendada faksi omaette numbrile või jagada kodukontori puhul töö- ja erakõned eri numbrite vahel.
  Tavaliste telefoniaparaatide asemel saab kasutada ka juhtmeta telefone (DECT), nii et igasse ruumi pole vaja telefonikaablit vedadagi ning kõnesid saab vastu võtta ka aias olles.
  Oma kodukeskjaama ostmise kõrval teiseks enimkasutavaks võimaluseks on tellida teenusepakkujalt ühendus, mis sisaldab juba väikest kodukeskjaama. Sellisel juhul on eeliseks, et jääb ära paigalduse, seadistamise ja hooldamise vaev, kuna need lahendab kõik teenusepakkuja.
  Samuti pole vaja kulutada tuhandeid kroone jaama ostmisele, sest selle olemasolu sisaldub juba ühenduse kuutasus. Kuutasu on küll mõnevõrra kallim, kuid mitte märkimisväärselt ? kui näiteks väiksemaid võimalusi pakkuv Elioni Kodu-ISDN maksab 180 krooni kuus, siis väikejaama sisaldav Eramu-ISDN 70 krooni rohkem ehk 250 krooni kuus. See näitab, et oma jaama ostmine tasub end ära kõige varem kahe ja poole aastaga.
  Kui teenuse kasutamisel vahetab väikejaama rikke korral (näiteks äikesekahjustus) selle välja teenusepakkuja, siis oma kodukeskjaama ostes peab seda tegema klient oma kuludega. Samuti saab teenusepakkuja kaughoolduse teel kiirelt teha kliendi soovitud muudatused jaama seadistuses ilma, et tehnik peaks kohale tulema.
  Juba on müügil ka sellised juhtmeta telefonid, mis kontoris või kodus töötavad traadita interneti (WiFi) võrgus, mujal aga mobiilvõrgus. Eeliseks on see, et kasutajal on üks telefoniaparaat ja üks number.
  Peagi jõuavad masskasutusse ka WiFi-toega kodukeskjaamad, mis võimaldavad ühendada telefonid jaamaga ilma telefonikaableid vedamata ja pakuvad kodus traadita telefoniühendust ka ?tarkadele? mobiiltelefonidele.
  Nii jääb telefoniühendus kodus asendamatuks, võimaldades pikad kõned teha väga soodsa hinnaga või koguni päris ilma minutitasuta.
  Autor: Anne Süld
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Räägime sellest, mis nägu on töökius ja töökiusaja
Töökiusu vastu seismiseks läheb tarvis sama, mis teistegi ühiskondlike probleemide puhul – rääkimise jõudu, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Töökiusu vastu seismiseks läheb tarvis sama, mis teistegi ühiskondlike probleemide puhul – rääkimise jõudu, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Aasia turud on täna tõusnud
Aasia aktsiaturud ja regiooni suuremad valuutad täna üldiselt tõusid, samas oli ka turge, kus aktsiad odavnesid. Investorid ootavad jätkuvalt täiendavat infot koroonaviiruse omikrontüve kohta, vahendab Reuters
Aasia aktsiaturud ja regiooni suuremad valuutad täna üldiselt tõusid, samas oli ka turge, kus aktsiad odavnesid. Investorid ootavad jätkuvalt täiendavat infot koroonaviiruse omikrontüve kohta, vahendab Reuters
Rainer Vakra lahkub Tallinna Soojusest ja asub juhtima keskkonnaametit
Tallinna Soojuse juhatajana töötav Rainer Vakra asub uuest aastast tööle keskkonnaameti peadirektorina.
Tallinna Soojuse juhatajana töötav Rainer Vakra asub uuest aastast tööle keskkonnaameti peadirektorina.
Marek Seer püsis järgmisel töökohal napid kolm kuud "Uut tööd ei otsi."
Neli kuud riigi vaktsineerimist koordineerinud ja septembri alguses Confido kiirkliinikuid juhtima asunud Marek Seer tänasest enam Confidos ei tööta.
Neli kuud riigi vaktsineerimist koordineerinud ja septembri alguses Confido kiirkliinikuid juhtima asunud Marek Seer tänasest enam Confidos ei tööta.