Ülo Toomsalu • 13. detsember 2005 kell 5:54

PM: Valimised tõid linnajuhtidele esimese otsusena palgatõusu

Eesti linnapead võivad valimistulemustega rahul olla, sest enamik volikogusid on esimese tööna korrigeerinud linnajuhtide palku.

Linnapeade palka otsustasid valimiste järel tõsta nii need omavalitsused, kus sai ametisse uus linnapea, kui ka need, kus jätkas eelmine, täites samu ülesandeid, kirjutab Postimees.

Seni Eesti linnapeadest suurimat, ligi 40 000kroonist palka teeniv Tartu linnapea Laine Jänes kinnitas, et tema palk valimiste järel ei muutu. Tallinna linnapea senine 34 000kroonine palk tõuseb uuest aastast 36 400 kroonini.

Kui seni teenisid üle 30 000 krooni vaid Tartu ja Tallinna linnapead, siis nüüd jõudsid samale tasemele ka Keila, Viljandi ja Pärnu linnajuhid.

Ligi 30 000kroonisest teenistusest võivad unistada ka Kohtla-Järve ja Narva linnapead, kuid nende palk on alles volikogus otsustamisel.

Jõhvi linnasekretär Einar Iila ütles, et omavalitsusjuhtide palka tõstetakse praegu igal pool. «Mina arvan, et see on igati mõistlik. Nii kõrgetel meestel peabki olema kõrge palk,» nentis Iila.

Suurim palgatõus oli aga Võru, Pärnu ja Elva linnajuhil. Võru linnapea Ivi Eenmaa, kes varasema 18 500 krooni asemel hakkab teenima 27 000 krooni, ütles, et Võru linnavalitsuse juhtkonna palgatõus on põhjendatud, sest seni oli nende töötasu teiste linnade juhtkonna palgatasemest kõvasti maas.

Hetkel kuum