Villy Paimets • 14. detsember 2005 kell 22:00

EGeen sai 12miljonilise rahasüsti

Emissioonis osalesid ka EGeeni senised suuremad osanikud-investorid, sealhulgas Draper Fisher Jurvetson, Pentameter Investments, Baltic Small Equity Fund, SEAF ning teised. Kokku koguti emissiooniga ligi 2 miljonit dollarit.

BaltCapi juht Peeter Saks ütles eilsel pressibriifingul, et loodab värskelt investeeringult kasumit võtta kolme-nelja aasta pärast. "Loodame, et teenime kordades, kui mitte kümnetes kordades," ütles Saks loodetava tootluse kohta. Kui suure osaluse BaltCap ligi miljoni dollari eest omandas, eile aga ei selgunudki. Nii Saks kui ka EGeeni juht Kalev Kask ütlesid, et Ameerika firma ei pea oma osalusi avaldama, kuid BaltCapi osalus on nii suur, et selle eest sai koha nõukokku. Kask ise EGeenis osanik ei ole. "Mul on optsioonid," lisas Kask siiski.

EGeen tegeleb Baltimaades ja Ukrainas ravimiuuringutega ning on Kase sõnul vägagi edukas ja suurtest konkurentidest efektiivsem. Kask nentis, et juba praegu teenib ettevõte teenuse osutamisest üsna korralikult. "EGeeni tulud ulatusid 2004. aastal ligi 12 miljoni kroonini, mis on 300% aasta varasest enam. Juba sõlmitud lepingute kohaselt kahekordistuvad EGeeni käesoleva aasta tulud, lisaks on ettevalmistamisel lepingud uute klientidega, peamiselt biotehnoloogiaettevõtetest ravimitootjatega," seisab pressile jagatud materjalides.

Samas loodab Kask, et EGeen satub mõne uue ja erakordse ravimi otsa ning hakkab miljardeid teenima. "Meie äri on nagu printsi leidmine, pead väga palju konni läbi suudlema, enne kui selle õige leiad. Eks sealt mul see nohu ka," ütles Kask naerdes.

Tallinna südalinnas tegutsev BaltCap Management on kolme neljandiku ulatuses Supremale kuuluv riskikapitaliettevõte. Kümne aastaga on BaltCap investeerinud 36 ettevõttesse üle 600 miljoni krooni ning praegu on ettevõtte juhtimise all üle 1,4 miljardi kroonise mahuga investeeringute portfell.

EGeen International Inc lõpetas aga hiljuti Eesti Geenivaramu rahastamise, viimaste aastate jooksul sai Kase sõnul sinna pandud 67 miljonit krooni.

Eesti Geenivaramu finantseerimise lõpetamiseks sõlmitud lepingusse sai aga kirja klausel, et kuna EGeen on toonud projekti käivitamiseks nii palju raha, säilitab ta samas rahalises mahus õiguse saada Eesti teadusasutustega samadel alustel andmeid.

Hetkel kuum