Ardo Kalda • 15. detsember 2005 kell 22:00

Eestis näidati uut Audi Q7 maasturit

12. detsembril näidati Reval Auto salongis suurejoonelise üritusega Audi uut luksusmaasturit Q7.

Otse Helsingi autonäituselt tulnud mudeli vastu oli tohutu publikuhuvi. Näidatav auto on sama eksemplar, mida sai vaadata kevadel Frankfurdi autonäitusel. Auto Eestisse siiski ei jäänud, vaid pärast siinset esitlust viidi edasi Lätti ja sealt Leetu.

Hoolimata sellest, et ­autot alles esitletakse, on see juba võitnud mitmeid auhindu. Uue Q7 mudeliga tähistab Audi Quattro veerandsajandat sünnipäeva. Reklaamlause kohaselt on nüüd loodud auto Quattro tarbeks. See võib ka tõsi olla, sest autoajakirjanikud,

kes seda mudelit juba proovida on saanud, on andnud sellele vaid positiivset hinnangut.

Kuigi proovisõidu mudelid jõuavad Eestisse alles veebruaris, on praeguseks tellitud juba nelikümmend autot. AS Reval Auto turundusjuhi Rivo Saarna sõnul saavad esimesed tellijad auto kätte juba märtsi lõpus.

Q7 hinnad algavad 794 500 kroonist. Selle raha eest saab kolmeliitrise turbodiiselmootoriga isendi. 350hobujõulise 4,2-liitrise V8 bensiinimootoriga eksemplari eest tuleb aga rahakotti kergendada vähemalt 1 049 000 krooni jagu. Autost saab omas segmendis kindlasti müügihitt, eriti kui arvestada eestlaste viimaste aastate uute mudelite lembust.

Hetkel kuum