Baltika aktsiale oodatakse sellel aastal hoo raugemist

Lauri Matsulevit? 04. jaanuar 2006, 00:00

"Kui mina tahaks Baltika aktsiat praegu keskpikaks perioodiks, näiteks aastaks osta, siis ma ootaks madalamat hinnataset," sõnas Sampo Panga maakler Laur Kaljuvee. "Kui tänase hinna pealt osta, peaks investoril olema pikaajaline nägemus ja ta peab uskuma, et Baltikal läheb pikaajaliselt hästi."

Eelmise aasta kasvutempot on Kaljuvee sõnul raske sel aastal korrata. "Kui Baltika inimesed ei õpi paekivist kulda tegema, siis tõenäoliselt samas tempos see aktsia edasi kasvada ei saa," sõnas ta.

Teisalt leiab Kaljuvee, et kuni Baltika majandusnumbrid kasvavad normaalselt, seni võiks aktsia vähemalt sama kiiresti tõusta kui ülejäänud aktsiad turul. "Baltika juhtkond on näidanud, et väga hästi osatakse kasvatada kõiksugu numbreid. Kui see samas tempos jätkub, kerib aktsia hind ka rõõmsalt edasi," lausus Kaljuvee. Ta tuletas ka meelde, et Baltika ümber on palju emotsioone näiteks seoses aktsia seitsmekordse tõusuga. "Mõne investori mõte võib liikuda selles suunas, et järsku paneb teist samapalju veel," arutles ta, lisades, et ülikiiret kasvu ta aktsiale enam ei oota.

Suprema analüütiku Irina Markitanova hinnangul ei ole aktsia P/E suhtarvu järgi odav. "Kuid kõik sõltub järgmise aasta prognoosidest, mis meil on hetkel läbivaatamisel," sõnas ta, lisades, et välisinvestorite huvi Baltika vastu on ikka olemas. Suprema hinnasiht aktsiale on hetkel 9,5 eurot ehk 148,6 krooni. Markitanova lubas, et pärast aastatulemusi tuleb Suprema välja ka uue hinnasihiga.

Baltika aktsia sai hoo sisse pärast veebruaris avaldatud 2004. aasta majandustulemusi. Kui 2003. aastal oli Baltika teeninud enam kui 60 miljoni kroonise kahjumi, siis 2004. aastal teenis firma juba kasumi. Terve aasta toetasid seda müügitulemused ning analüütikute hinnangud.

Mais otsustati osa kasumist dividendideks maksta, aktsionärid said 75 senti aktsia kohta, mis aktsia hinda arvestades tegi dividenditootluseks tagasihoidliku 1 protsendi.

Ka Baltika juhtkond on aasta jooksul aktsiaid juurde soetades ning käibeprognoose tõstes hinda toetanud. Firma ootab praegu 2005. aasta käibeks 640 miljonit krooni. "Miljard tuleb mitte rohkem kui kolme aastaga," on firma juht Meelis Milder lubanud.

Investeerimispank Suprema ootab möödunud aasta käibeks 682 miljonit krooni ning viimase kvartali kasumiks 15,6 miljonit krooni ehk 38protsendist kasvu.

Hansabank Marketsi analüütik Mihkel Torim leiab, et investorid peaksid kindlasti tähelepanelikult jälgima, millise strateegia valib Baltika tulevasteks aastateks. Peamine küsimus on see, et kuivõrd agressiivselt edasist laienemist plaanitakse ja seda eelkõige Venemaal.

Septembris määratud 8,1-eurost hinnasihti on Torimil plaanis ka tõsta. "Eelkõige tänu riskide alanemisele meie silmis," sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing