Oliver Peek naasis tööle

07. juuni 2006, 15:59

Helistades LHV Tallinna kontorisse vastab sekretär esialgu, et Oliver Peek on tööl ja püüab Äripäeva temaga ühendada.

Hetke pärast palub tagasi helistada ja suunab küsimused Rain Tammele, kes aga viibib koosolekul. „Ootame Töövaidluskomisjoni ametlikku kirjalikku otsust, mis peaks saabuma esmaspäeval. Enne seda on meil vara seda teemat kommenteerida,” ütles veidi varem LHV juht Rain Tamm, vastamata küsimusele mis saab edasi.

LHV pressiteates on siiski märgitud, et vastavalt kehtivale õigusele on ettevõte kohustatud töövaidluskomisjoni otsust täitma. „LHV välistab nimetatud isikute juurdepääsu igasugusele LHV kliente, nende vara ja tehinguid puudutavale informatsioonile. LHV peab eriti oluliseks kaitsta LHV klientide huve ja mainet,” teatab ettevõte.

„Loodan, et suudame asja lõpetada enam-vähem mõistlikult,” kirjutab Oliver Peek oma blogis, kuid Äripäevale otse ta kommentaare jagada ei soovi. Täna välislähetuses viibinud Peegi kaitsja vandeadvokaat advokaadibüroost Lextal Tarmo Sild öelnud Varem öelnud, et Peek ja tema kolleegid jätkavad LHV-ga sõlmitud töölepingute täitmist.

Harjumaa töövaidluskomisjon otsustas teisipäeval tunnistada ebaseaduslikuks investeerimispanga LHV poolt Oliver Peegi, Arko Kadajase, Kalle Kose ja Ardo Hanschmidtiga töölepingu lõpetamise distsiplinaarkaristusena.

LHV teatel oleks Töövaidluskomisjoni hinnangul Oliver Peek"i meeskonnale pidanud karistused määrama juba isegi enne 1. novembrit 2005. a ning komisjon ei arutanud sisuliselt küsimust sellest, kas Oliver Peek"i meeskond rikkus LHV-ga sõlmitud töölepinguid, sise-eeskirju ja seadust.

LHV kõrvaldas Peegi, maakleriteenuste osakonna juhataja Kristjan Lepiku ning rea teisi kauplejaid töölt eelmise aasta novembris, kui USA väärtpaberiinspektsioon väitis, et LHV töötajad on väärtpaberitega kauplemisel kasutanud konfidentsiaalset informatsiooni, ning külmutas kõik LHV ja LHV klientide kauplemiskontod.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing