Mati Raidma: mulle pole ministrikohta lubatud

17. oktoober 2006, 13:15

Päästeameti senine peadirektor Mati Raidma,
kes otsustas eile liituda Reformierakonnaga, ütles, et talle pole ministrikohta
lubatud.


Raidma ei osanud öelda, millist rolli ta poliitikas võtta tahab. "Vastus sellele kujuneb järgmises etapis, pean enne uue keskkonnaga kohanema," ütles Raidma.


Raidma sõnul Reformierakond teda enda ridadesse ministrikohaga ei meelitanud. Raidma sõnul ei ole tal praegu soovi koheselt uuele juhtivale kohale liikuda.
"Kui oled olnud kaua tippjuht, siis kaob ambitsioon olla juht," ütles Raidma, kes on olnud Päästeameti eesotsas 14 aastat.


Ka justiitsminister Rein Lang rõhutas, et Raidmale pole ministrikohta lubatud: "Siseministri kohta ei saa keegi lubada. Me ei pakuks seda kunagi. Selleks on ikka rahvamandaati vaja."


Raidma vastus küsimusele, kas ka teistelt parteidelt talle pakkumisi tuli, oli järgmine: "Ütleme nii, et ei tulnud."
Raidma ütles, et selle aja jooksul, kui ta päästeameti juht oli, tuli talle erinevaid pakkumisi. "Olen endast kujundanud siiski küllaltki neutraalse persooni. Sundparteistamisega ma kokku pole puutunud," märkis ta.


Raidma sõnul oli ta jõudnud elufaasi, kus ta pidi vastu võtma otsuse, kas jääda Eestisse ja minna poliitikasse või suunduda laia ilma. Raidma sõnul valis ta poliitkasse minemise, sest päästeameti peadirektori kohalt on võimatu poliitilisi protsesse mõjutada. "Raha ja seadused - need tähendavad poliitilisi otsuseid," nentis ta.
Raidma sõnul kaalus ta ka pikalt välismaale mineku võimalust. "Leidsin, et Eestis on veel üht-teist teha."


Raidma sõnul pakkumine Reformierakonna poolt sobis talle seetõttu, et tema elufilosoofia ühtib Reformierakonna omaga. "Reformierakonna pragmaatiline ja praktiline olemus sobib minu omaga. Mulle on sümpaatne partei, mis teeb tegusid, mitte lihtsalt ei räägi," ütles Raidma.
Raidma puhul oli talle Reformierakonna puhul meelepärane ka erakonna sisejulgeoleku idee arendamine.


Päästeameti senine peadirektor Mati Raidma võttis eile vastu peaminister Andrus Ansipi pakkumise asuda tööle tema nõunikuna sisejulgeoleku valdkonnas ning ühtlasi otsustas Raidma liituda Reformierakonnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2006, 13:15
Otsi:

Ava täpsem otsing