Palmarule pani sõnad suhu kultuuriministeerium, mitte Äripäev

26. oktoober 2006, 10:08

Tänases tervisioonis sarjas
kultuuriminister Raivo Palmaru Äripäeva, et tema pole 24.11 ilmunud artiklis
"Rebase astumine keskerakonda käivitas Sakala keskuse arenduse" Äripäeva
küsimustele vastanud.

Igatahes kommentaari saamiseks pöördusin kultuuriministeeriumi pressinõuniku Katrin Arvisto poole üheselt mõistatava palvega:

"Sooviksin esitada kultuuriminister Raivo Palmarule mõned küsimused seoses Sakala keskuse ümberehitusega. Kultuuriministeerium omab Sakala 12 hoonet ning on sõlminud hoonestusõiguse ASiga Uus Sakala."

Eeldasin, et tulnud vastused olid küsitatavalt endalt, kuna ka kedagi teist polnud vastajaks nimetatud (va Katrin Arvisto ise, kuid küsimused polnud suunatud pressinõunikule). Ajakirjanikuna arvestasin, et üldjuhul tulevadki ministrite seisukohad avalike suhete osakonna kaudu. Isegi siis, kui saata ministrile meil või helistada tema mobiilile.

Saatsin eile nii Katrin Arvistole kui ka Raivo Palmarule meili, et olen Äripäevas avalikult valmis vastajat täpsustama, kui saadetakse tegeliku vastaja nimi.

Arvistolt sain vastuseks: "Nagu märkisid, koostatakse vastused tihtipeale mitme selles teemas kõige pädevama inimese koostöös, nii ka seekord, kuid majast välja läks see minu, mitte ministri nime alt ja see ongi antud juhul oluline. Täpsustus ei olegi nii tähtis, sest info, mis vastustes sisaldus, kajastab igal juhul ministeeriumi seisukohta. Vabandan ise seepärast, et ei väljendanud end juba esimesest vastusest alates piisavalt konkreetselt, sest kuigi ma ei lubanud tingimata ministri vastuseid, võis nii tõepoolest aru saada."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2006, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing