Hansapank pakub garantiiga pensionikindlustust

Annika Matson 01. november 2006, 11:02

Tänasest pakub Hansa Elukindlustus
pensionikindlustust, millesse paigutatud raha suunatakse fondidesse ja mille
puhul annab kindlustus garantii sissemakstud rahale ning kord aastas ka
fondiosakutelt teenitud tulu säilimisele, teatas pank.

Uus toode V+ Hansa Pensionikindlustus on suunatud eelkõige neile, kes ei soovi pidevalt oma pensionivara haldamisega tegeleda ning riske võtta.

Hansa Elukindlustuse ASi juhatuse esimehe Mihkel Mandre sõnul on pensioni kolmanda sambaga liitunud küll juba 100 000 inimest ja paljudel on liitumine kavas, kuid siiani ei olnud turul pikaajaliseks säästmiseks mõeldud pensionitoodet, mis lubaks osa saada väärtpaberiturgude kasvust ning hoida samal ajal riskid kontrolli all. “Väga paljud ei soovi pidevalt oma investeeringuid jälgida ega talu turgude kõikumist, vaid ootavad rahaasjades pigem stabiilsust ja turvalisust,” ütles Mandre. Ta lisas, et eelkõige sellistele klientidele mõeldes töötatigi välja V+ Hansa Pensionikindlustus.

Mandre hinnangul on V+ Hansa Pensionikindlustus ideaalne toode neile, kes tahavad osa saada väärtpaberiturgude tõusust, kuid samas tagada enda sissemakstud raha säilimise. “Inimene tahab kindlust, et tema raha jääb igal juhul alles, ja selle kindluse V+ talle annab,” ütles Mandre. Mandre lisas, et kliendi kogutud summad paigutatakse lepingu perioodile vastava riskiga fondidesse ning kindlustus annab garantii, et see summa säilib. Lisaks annab Hansa Elukindlustus kord aastas garantii ka eelmise perioodi vältel teenitud tulu säilimisele. Neil aastatel, kui fondiosakute turuväärtus peaks langema, lisatakse fikseeritud garantiile kogu ulatuses aasta jooksul sissemakstud summa, millelt on maha arvestatud lepingutasud. “Arvan, et uus, garantiiga pensionikindlustus innustab paljusid III sambaga liituma, kuna tihti kardetakse raha paigutamisel riskida, uue toote puhul on risk minimaalne,” sõnas Mandre.

V+ Hansa Pensionikindlustuse puhul on tegemist fondiosakutega seotud kindlustuslepinguga. Kombinatsioon kindlustusest ja fondidest tagab ühest küljest hea kasvupotentsiaali ehk tootluse, teisalt stabiilsuse ja garantii kindlustuse näol.

V+ lepingusse saab teha regulaarseid makseid alates 300 kroonist, lepingu sõlmimistasu on 1000 krooni. Informatsiooni V+ Hansa Pensionikindlustuse võimalustest ja tingimustest jagavad investeerimiskonsultandid Hansapanga kontorites üle Eesti.

Hansapanga pensioni III samba tootevalikus on kliendile nüüdsest kolm suuremat valikuvõimalust: V+ Hansa Pensionikindlustus neile, kes soovivad oma pensionivara juhtimisega tegeleda minimaalselt; V –fondid ( V1, V2, V3) neile, kes on valmis kord viie aasta jooksul otsused üle vaatama ja vajadusel muutma; ning pensionikindlustus fondidesse, mis on võimalus neile, kes soovivad oma pensionivara ise aktiivselt juhtida, tehes pidevalt fondide vahel valikuid fondihaldurite, regioonide ja riski põhjal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2006, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing