Ärilaused

Häid ütlemisi kolmapäeval, 8. novembril ilmunud ajalehtedest.

„Täna võib üsna kindlalt väita, et Eesti majandus on üle kuumenenud ja sama hooga jätkata ei ole isegi keskpikas perspektiivis võimalik, rääkimata pikast,” Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke, Äripäev.

„Samas pole asi nii roosiline, kui vaadata kas või Hansapanga ülevaadet, mille kohaselt 50% nende tüüpkliendi maksudejärgsest tulust kulub krediitkaardivõla ja kodulaenu tasumisele,” paljude eestlaste vara haldava USA investeerimisfirma T. Rowe Price Global Investment Services president Todd Ruppert, Äripäev.

„Eesti Raudtee aktsiate tagasiostu järel on aeg tõsiselt mõelda kasiinonduse riigistamisele, põhjanaabrite eeskujul,” Majandus ja Juhtimise Instituudi prorektor, Keskerakonna liige Max Kaur, Äripäev.

„Mõelge parem sellele: mida rohkem on jagada, seda suurem on tüli pärijate vahel. Seega on poed vale suund,” Tartu linnavolikogu aseesimees Hannes Astok, Dilemma.

„Seega armsad inimesed, ärge uskuge midagi ainult sellepärast, et seda räägib akadeemik või muidu tunnustatud ja tark inimene – tal võivad olla valetamiseks omad põhjused või siis on tema kunagine tarkus ta lihtsalt maha jätnud,” Skype Technologies OÜ andmebaaside arhitekt Hannu Krosing kommenteerides akadeemik Endel Lippmaa väidet, et tuuleenergia tootmine põhjustab maakera kiiruse muutumist, Eesti Päevaleht.

„See on ainuke koht, kus ma olen seadust rikkunud. Mind ennast hirib see ka, kuid mul lihtsalt polnud muud võimalust. Ma ei oleks seda luba mitte kunagi saanud,” ettevõtja Oliver Kruuda põhjendab ebaseaduslikku metsaraiet, SL Õhtuleht.

„Kommivabriku omanik Kruuda loodab, et pälvib südamlike kavatsuste, naeratuse ja naiivsusega avalikkuse poolehoiu. Ent kahjuks mitte, sest seadus on täitmiseks ka talle, miljonärile. Eriti, kui ta varem on teraval seadusenoal valssi tantsinud,” SL Õhtulehe juhtkiri „Kommionu”.

„Jõhkra jokluse tipuks ja võimalik, et ka ainuparteilise linnavalitsemise luigelauluks ähvardab kujuneda suur äri Sakala keskuse hävitamisega,” arhitekt Mart Port, SL Õhtuleht.

“Mina sambaid ei usu. Kel on palju lapsi, neil on pensionifond olemas. Mul on vähe, seega pean muretsema kinnisvara,” Eesti Entsükolpeediakirjastuse juht Hardo Aasmäe, Eesti Päevaleht.

Hetkel kuum