Skype'i uue versiooniga saab internetis mini-raadiosaateid teha

Enn Heinsoo 09. november 2006, 00:00

Internetipõhise kõneteenuse Skype'i tarkvara värske versioon pakub senistest uusversioonidest enim täiustusi.

Uus versioon nimega 3.0 Beta tuli Windowsile välja eile ning pakub kasutajatele uuendatud ning lihtsustatud kujundust, võimalust väljanägemist ise muuta, avalikke Skype-chat'e ehk jututubasid ja ka uusi keeli.

Silmatorkava uuendusena pakub tarkvara ka miniringhäälingu ehk nn Skypecastimise võimalust, mis Skype'i Baltimaade turundusjuhi Andrus Purde kirjeldusel on justkui mini-raadiosaade.

"Moderaator ehk saatejuht määrab teema ja toimumise aja ning see on avalikult nähtav Skypecastide kataloogis ja mujal, kuhu saatejuht info otsustab lisada, kas siis blogisse või internetti," selgitas ta.

"Osalejad saavad kas läbisegi rääkida või siis keerab saatejuht kõikidel mikrofonid kinni ja sõna soovijad annavad soovist saatejuhile märku," kirjeldas Purde Skypecastide tööpõhimõtet.

Skypecastide jaoks saab Purde sõnul olema programmi sisse ehitatud ka n-ö live-aken.

Andrus Purde sõnul tuli eelvaate ehk preview-versioonina Skypecasti tarkvara välja juba mais.

"2.6 BETA versioonis on Skypecastid integreeritud. Eelmiste versioonidega peab kasutama eraldi veebipõhist kasutajaliidest osalemiseks või loomiseks," lisas Purde.

Seda, kas ja millal Skypecast ka videovõimalusi kasutama hakkab, ei osanud Purde kahjuks öelda. "Kaagutame alles siis, kui konkreetne muna juba valmis on," kommenteeris Purde ka Skype'i tarkvara üldist tulevikku. "Meil vaja ju mitmel rindel kasutajaid rõõmustada - Windows, Mac, Linux ja Windows Mobile," lisas Purde.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing