10. november 2006 kell 9:25

Tulevikus võivad terroristid kasutada ka keemiarelvi

Briti siseluureagentuuri juht Eliza Manningham-Buller hoiatas, et tulevikus võivad terroristid kasutusele võtta keemiarelva ja tuumatehnoloogia, vahendas ETV 24.

Eliza Manningham-Bulleri teatel on Suurbritannias teada umbes 30 plaanitavat terrorirünnakut ja jälgimise all 200 rühmitust ja võrgustikku.

Siseluureagentuur MI5 on alates 2001. aasta 11. septembrist suurenenud poole võrra, kuid agentuuri juhi sõnul ei piisa sellestki, et ära hoida kõiki võimalikke rünnakuid ning tabada kõiki terroriste.

Pärast pommirünnakuid Londoni ühistranspordis mullu juulis on Manningham-Bulleri kinnitusel ära suudetud hoida juba viis suuremat rünnakut, nende hulgas plahvatused reisilennukites, mistõttu on rangemaks muutunud lennureisijate turvameetmed.

Loorberitele puhkama jäämise võimalust siiski ei ole. Harva avalikkuse ees sõna võtva Manningham-Bulleri väitel on eriline oht varitsemas Briti noori moslemeid, keda meelitatakse enesetaputerroristideks. Teisipäeval sai eluaegse vanglakaristuse islamiusku pöördunud Briti kodanik Dhiren Barot seoses USA lennukites ärahoitud pommiplahvatusega.

Agentuuril olevat teada 1600 kahtlast inimest, kellest enamus sündinud just Suurbritannias, kuid omavad sidemeid al-Qaeda terrorivõrgustikuga. Number on alates jaanuarist kõvasti kasvanud.

Luureagentuuri juhi sõnul pole tema ebatavalise hoiatuse eesmärk külvata hirmu, vaid teadvustada skeptilisele rahvale, et terrorism jääb ohuks igapäevaselt veel põlvkondadeks

Hetkel kuum