Klandorfide tantsukool seotud Kohukese kriminaalasjaga

07. detsember 2006, 08:15

Kaitsepolitsei avastas, et Kalle ja Merle
Klandorfile kuuluv firma Cellarius, mis peab Revalia tantsukooli, maksis
Keskerakonna reklaamibüroole 700 000 krooni.

Päev enne Kohukese reklaamplakatite ilmumist Tallinna putkadele tegid Klandorfid ühe rahaülekande, kirjutas Eesti Ekspress. Nad maksid 354 000 krooni reklaamibüroo Idea AD pangaarvele.

Idea AD on Keskerakonna staažikas reklaamikampaaniate korraldaja. Selles büroos valmis ka kuulus Kohukese reklaam.
Kriminaalasja materjalidest selgub, et kaitsepolitsei kuulas Idea juhi ja aktsionäri Mark Eikneri ülekande asjus üle. Eikner vastas, et tegemist on ausalt teenitud rahaga. Tema firma on nõustanud Cellariust tantsuvõistluste korraldamise osas.

Idea AD koguarve Klandorfidele selle nõu eest oli koguni üle 700 000 krooni. Tantsuperekond maksiski selle ära Kohukese viiendal kampaaniapäeval, 5. oktoobril 2005.
Küsimusi tekitab, miks kaitsepolitsei Klandorfide rahaülekannete peale erutus. Võimalik, et uurijad kahtlustasid, et tantsukooli kaudu tasuski Keskerakond salaja Kohukese reklaamide eest.

Raamatupidamise dokumentide kohaselt maksis Ideale hoopis kohukesetootja AS Kohuke ise, mis kuulub osaliselt suurärimees Oliver Kruudale. Ülekanded toimusid alles pärast seda, kui Riigikogu korruptsioonikomisjon oli palunud riigiprokuratuuril asja uurida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2006, 11:30
Otsi:

Ava täpsem otsing