Peeter Teder • 11. detsember 2006 kell 22:00

Olympic tegi tugeva tõusu

Tallinna börsil jätkas eile tugevat tõusu Olympic EG aktsia, mis tegi 5,3 protsendilise hüppe üles ja maksis 128,62 krooni (8,22 eurot).

Aktsiaga sooritati ka mitu plokktehingut, millest suurim tehti 34 000 aktsiaga. Kokku osteti-müüdi väärtpaberit 21 miljoni krooni väärtuses. Aktsiaga tehti ka enim tehinguid - 145.

Kauplemise ajal liikusid turul kuulujutud, et Armin Karu taandub Olympicu juhi kohalt. Pärast kauplemise lõppu tuli siiski teade, et firma juhtimisse kaasatakse hoopis kolmas juhatuse liige. See teade kinnitab, et firma laienemisplaanid on endiselt aktuaalsed ja praegu korraldatakse juhtimist selle jaoks ümber. Mind paneb vaid muretsema see, et ajaks, kui laienemine teoks saab, on kõik see juba aktsia hinda sisse arvestatud. Ehk siis õhus on küsimus: kaua Olympic veel tõuseb?

Käibe poolest tõusis esikohale Baltika aktsia, millega sooritatud tehingute maht ulatus 22 miljoni kroonini. Baltika aktsia kallines 1,3 protsenti ja maksis 348,76 krooni (22,29 eurot). Baltika aktsiat toetavad ilmselt head novembri käibenumbrid. Samas on see aga ka loogiline, sest avati päris mitu uut poodi.

Küsimus on, kaua suudab Baltika kasvutempot hoida. Kardan, et laienemine olulistesse keskustesse võib olla juba toimunud ja jäänud võivad olla vaid marginaalsemad kohad.

Suure tehingumahuga oli ka Eesti Ehituse aktsia, mille käive ulatus 16 miljoni kroonini. Eesti Ehituse aktsia hind langes 0,9 protsenti ja maksis 161,16 krooni (10,30 eurot).

Enam kui miljonikroonise käibe saavutasid kokku 11 aktsiat.

Hetkel kuum