SEB Eesti Ühispank pakub Jaapani aktsiatega seotud investeerimishoiust

13. detsember 2006, 11:56

SEB Eesti Ühispank pakub tänasest võimalust
osaleda kolme uue investeerimishoiuse pakkumises, mille tootlus on seotud Tokyo
börsil kaubeldavate Jaapani aktsiatega.

Hoiuse põhisumma säilimine on 100-protsendiliselt tagatud. Kaheaastase tähtajaga investeerimishoiuseid saab avada nii eurodes kui ka US dollarites, teatas pank. Eurodes avamisel kasutatakse Eesti kroonist konventeerimisel Eesti Panga keskkurssi, mis on kliendi jaoks soodsaim.

6. detsembril lõppesid kaks aastat tagasi avatud samasugused Jaapani investeerimishoiused, mis osutusid väga edukaks. Investeerimishoius 02 - Jaapan teenis hoiustajatele 19,8 protsenti intressi (9,79% aasta baasil) , Investeerimishoius 03 - Jaapan riskipreemia isegi 61,7 protsenti (23,21% aastabaasil, arvestades ka lisaks hoiusummale tasutud 10% riskipreemiat).

Jaapani investeerimishoiustele makstav intress on seotud Tokyo börsi koondindeksi tootlusega. Tokyo börsi koondindeks sisaldab üle 1700 juhtiva Jaapani ettevõtte aktsiaid, sealhulgas Toyota Motors, NTT DoCoMo, Canon Inc, Sony Corp ja teisi Jaapani suurfirmasid.

SEB Eesti Ühispanga jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juhi Ahti Asmanni sõnul on investeerimishoiused võitnud lühikese ajaga väga suure populaarsuse, sest on osutunud väga tulusaks ja turvaliseks raha paigutamise võimaluseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2006, 11:54
Otsi:

Ava täpsem otsing