16. jaanuar 2007 kell 8:58

Kilgi luksuslik kultuurikeskus Tartus valmib sügisel

15. septembril valmib ettevõtja Rein Kilgile kuuluv Tartu vaksalisse ehitatav uhke kultuurikeskus. Ruumides ei hakka tegutsema aga mitte Kilgiga seotud ettevõtted, vaid tema konkurent ja partner Olga Aasav.

Konkurent sellepärast, et mõlemad tegelevad toitlustusäriga. Partner seetõttu, et Aasav rendib Kilgilt Pärnu Sunset Clubi, kirjutas Tartu Postimees.

Kilk peab vastavalt läinud nädalal kümneks aastaks sõlmitud rendilepingule maja korda tegema ja Aasavile õigeaegselt üle andma. Kui nii ei juhtu, siis tulevad leppetrahvid.

Aasav kolib vaksalihoonesse üle ka praegu Ülikooli tänavas tegutseva restorani Rasputin. See peaks tulema nii tsaristlikult uhke, et 19. sajandi vene aristokraadi hingeviiulil ei tohiks 21. sajandil oma kunagisse esimese klassi ooteruumi astudes kõlada ainsatki pettumusenoodikest.

Vasakusse tiiba mahuvad konverentsiruumid. Vaksalihoone tiibades asuvatesse tornidesse tuleb aga raudteemuuseum, mis peaks näitama, kuidas muutis raudtee Tartusse jõudmine terve Lõuna-Eesti olukorda. Kunstinäitusi lubab Aasav vaksalimajja samuti.

Olga Aasavi kinnitusel on vaksal edaspidi mõeldud ikka neile inimestele, kes seal vähemalt tassikese kohvi võtavad. Pelgalt läbi jalutamiseks ja rongi ootamiseks tuleb eraldi ootemaja.

Hetkel kuum