Leito: käibe arvestuses on Ekspress Grupp Eesti suurim

ÄP 27. märts 2007, 00:00

"Seoses praegu toimuva Ekspress Grupi aktsiate avaliku pakkumisega on meediaettevõte Eesti Meedia väitnud, et Ekspress Grupp liialdab, pidades ennast Eesti suurimaks meediakontserniks," märkis Leito. "Majanduses reastatakse ettevõtteid tavapäraselt käibe järgi ning selles arvestuses pole Eesti Meedia siiski Ekspress Grupist mööda saanud."

Leito sõnul oli Ekspress Grupi 2006. aasta käive auditeerimata andmeil 929 miljonit krooni ning Eesti Meedial selle juhatuse esimehe Mart Kadastiku poolt BNSile öeldu põhjal 856 miljonit krooni. "Ekspress Grupi mullune puhaskasum ulatus 94 miljoni kroonini. Eesti Meedia pole oma puhaskasumit avaldanud, rääkides vaid 104 miljoni kroonisest tegevuskasumist," lisas Leito.

Leito ütles, et Eesti Meedia on oma mullusesse käibesse ja tegevuskasumisse sisse arvestanud ka telekanali Kanal 2 tulemused, kuigi seadus ei näe ette sedalaadi konsolideerimist.

Eesti Meedia juht Mart Kadastik kritiseeris eelmise nädala Postimehes Ekspress Grupi väidet, et see on suurim meediagrupp. "Kui 50 : 50 osalusega ettevõtted (Ajakirjade Kirjastus, SL Õhtuleht) kõrvale jätta, siis jääb Ekspress Grupile alles terve Ekspress, pool Päevalehte ja veerand Linnalehte. Eesti Meediale kuuluvad Postimehe eesti- ja venekeelne väljaanne, Pärnu Postimees, Valgamaalane, enamik Virumaa Teatajast, pool Linnalehte, Sakalat ja Järva Teatajat. Võime liita kokku tiraažid, lugejate arvud või reklaamikäibed - mitte ükski arvutus ei anna Ekspress Grupi juhatuse esimehele Priit Leitole alust väita, et tema kontsern on Eesti suurim trükimeediaettevõte," kirjutas Kadastik.

Vastuseks Leitole teatas Kadastik eile, et Leito võrdleb võrreldamatut ehk ainult Eestis tegutseva Eesti Meedia majandusnäitajad on küll väiksemad kui Ekspress Grupil, kuid Schibsted Balticsil tervikuna suuremad.

"Ekspress Grupi käive, mis auditeerimata andmeil oli 2006. aastal 929 miljonit krooni, sisaldab nii Eesti kui ka Leedu majandustegevuse tulemusi," selgitas Kadastik. "Schibstedi käive Eestis ja Leedus oli auditeeritud andmeil 2006. aastal 971 miljonit krooni."

Kadastiku sõnul kuulub Schibsted Balticsi grupile sada protsenti Eesti suurimast telekanalist Kanal 2 ja 34 protsenti raadiofirmast Trio (Elmar, Kuku, Uuno). Ekspress Grupil elektroonilises meedias osalust pole.

"Nüüd, mil oma aktsia atraktiivsemaks muutmiseks tuleb iseennast tugevamana näidata, jäetakse Kanal 2 ja Schibstedi Leedu ettevõtted võrdlusest lihtsalt välja. Samas liidab Ekspress Grupp oma käibega kõik, mis võimalik (nii kohaliku raamatukaubanduse kui Leedu ka ajakirjad)," märkis Kadastik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing