24. aprill 2007 kell 8:32

USA börsid: laenukriisi mõjud automüügis, General Motors -3%

USA börsid sattusid eile löögi alla General Motorsi asepresident Bob Lutzi sõnavõtust, kes sõnas et probleemid kõrge riskiga kinnisvara laenuturul võivad üle kanduda ka autode müüginumbritesse.

Tegemist oli ühe julgeima sõnavõtuga USA kinnisvara probleemide võimalikust mõjust majandusele tervikuna.

Autotööstuskonverentsil esinenud Lutz sõnas, et ei tea kuidas General Motorsil on aprillis müük läinud, aga ta arvab et kogu autotööstussektorit rõhuvad probleemid kinnisvarasektoris.

„Kogu turg tervikuna on olnud veidi nõrk. See on põhjustatud probleemidest eluasemeturul ja kinnisvaralaenuturu jahtumisest. Paljud inimesed on pidanud kärpima oma kulutusi ja see pole mõjunud mitte ainult meile vaid kogu tööstusele”.

Aasta esimeses kvartalis müüdi autosid USAs 1,2% vähem kui aasta eest. Aprillikuu tulemused tehaseke teatavaks järgmisel teisipäeval.

General Motorsi Põhja-Ameerika üksuse juht Troy Clarke ütles kuu alguses, et USA autotööstuses tuleb nõrgeneva majanduse, kõrgete intresside ja probleemide tõttu riskantsete kinnisvaralaenude turul uute autode osas teises kvartalis nõrk müük.

General Motorsi aktsia taandus eile New Yorgi börsil 3,2%, tasemeni 30,67 dollarit.

General Motorsi tabas täna varahommikul veel hoop konkurendilt Toyota. Nimelt läks Jaapani autotootja esimeses kvartalis autode müügimahu osas maailmas liidrikohale, müües 2,35 miljonit sõidukit GMi 2,26 miljoni vastu.

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum