Led Zeppelini lood taas laval

Mari Hiiemäe 04. mai 2007, 00:00

11. mai plaadiesitluskontserdil tutvustab ansambel oma värsket üllitist koos Narva Linna Sümfooniaorkestriga.

"Kontserdil mängime palju rohkem lugusid, kui plaadi peal on," tutvustab Jaanus Nõgisto ansambli plaane.

Led R on väga kontseptuaalne projekt, mis lähtub peaasjalikult Briti rokkbändi Led Zeppelini loomingust.

Nukuteatri vabaõhulaval toimuval kontserdil kuuleb kindlasti Led Zeppelini algupäraga palasid nagu "Stairway to Heaven", "Rain Song", "That's the Way" ning "All my Love". Lisaks on kavas ka üks Nõgisto akustilisel kitarril esitatud originaallugu.

Nõgisto ütleb, et üks-ühele pole Led R oma eeskuju muusikat kunagi kopeerida kavatsenud, pigem soovib bänd anda Zeppelini paladele uue elavas esituses edasi elamise võimaluse.

Kuna projekt põhineb algmaterjali interpretatsioonil ja mõtestamisel, mitte lihtsalt mahamängimisel, siis on Led Ri muusikute isiklik käekiri mängus selgelt äratuntav.

"Selles muusikas on õnneks ka niipalju ainest, et sellele annab läheneda väga mitut moodi ja igal kontserdil erinevalt," ütleb Nõgisto. "Mina olen endale ülesandeks seadnud, et ma kunagi ei korda oma kitarrisoolosid, vaid improviseerin neid iga kord uuesti."

Led R annab kontserte suhteliselt harva ning püüab iga esinemise muuta erakordseks.

Nii plaadil kui ka kontserdil mängib Led Riga koos Narva Linna Sümfooniaorkester, millega bänd annab ühiskontserte paar korda aastas.

Kontserdi erikülaline on Andres Mustonen, kelle viiuliimprovisatsioonid palas "Friends" on jäädvustatud ka Led R-i värskele plaadile.

Mustonen suhtub Led Ri katsetustesse Led Zeppelini interpreteerimise teel igati tunnustavalt.

Ta näeb selgelt Led Zeppelini olulist rolli muusikaloos ning ütleb, et heade sündmuste renessanss on alati teretulnud.

"Led Zeppelini omaaegne maailm puudutas väga paljusid muusikuid nii pop- kui ka klassikalise muusika valdkonnast," ütleb Mustonen. "Nende tugev kunstiline ja vaimne sõnum on jätnud paljudesse muusikutesse sügava jälje ning Led Ris on väga tõsised mehed, kes sama põlvkonna inimestena seda mõistavad."

Nõgisto, kes enda sõnul on tahtnud juba 35 aastat Mustoneniga ühel laval mängida, saab nüüd selle võimaluse.

Kuigi valdavalt on kaks muusikut seotud erinevate stiilide ning ajastutega, on nende muusikasse suhtumise ja selle tõlgendamise lähtekohad Nõgisto sõnul üllatavalt sarnased.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing