Garantiid sillutavad teed uue autoni ostuks

Kristo Kiviorg 06. juuli 2007, 00:00

Garantiitingimuste näidetena valisime välja kaks saksa kvaliteetbrändi ning Euroopa automüügile konkurentsi pakkuvad kaks Korea tootemarki, ning Jaapani margi Toyota.

Tehasegarantii
Toyota maaletooja garantii alla kuuluvad kõik defektid, mis ilmnevad normaalse kasutuse puhul kas 3 aasta või 100 000 km jooksul, vastavalt sellele, kumb kriteerium enne täitub, ja mis tulenevad auto tootmisel või kokku panemisel tehtud vigadest, kusjuures esimesel aastal läbisõidupiiranguid ei ole.

Lisagarantii
Lisagarantiid Toyota sõiduautole Amserv Grupp ei anna, kuna tehase poolt pole seda ette nähtud ning ka maaletooja pole seda vajalikuks pidanud.

Keregarantii
Kõikidele tootmisel kasutatud materjalist või tööjõust tulenevatele värvidefektidele ning ka pinnaroostele kehtib vaatamata läbisõidule 3aastane garantii. Materjali- või valmistamisvigade tõttu tekkinud korrosiooniaugud sõiduki keres (näit kere läbivad korrosiooniaugud) katab garantii vaatamata läbisõidule 12 aasta jooksul. Kere all mõistetakse Toyota originaalset metallist kerepaneeli, kaasa arvatud mootorikaas, uksed, pagasiruumi kaas ja põrandapaneel. Siia ei kuulu kere külge kinnitatavad osad, näiteks ehisprofiilid, kaitserauad ja hinged. Vaadake palun ka Toyota hoolde- ja turvanõuandeid.

Tehasegarantii
Sõiduautodele ja kaubikutele kaks aastat ilma läbisõidu piiranguta. Garantiiaja jooksul kehtib üldistel tingimustel mobiilsusgarantii MobiloLife (sõiduautod) või MobilityGo (kaubikud).

Peale garantiiaja lõppu pikeneb MobiloLife korralisest hooldusest kuni järgmise korralise hoolduse tähtajani maksimaalselt kuni 30 aastat.

Lisagarantii
Enamikule Mercedes-Benzi sõiduautodele on võimalik kaasa osta kolmanda aasta garantii, mis kehtib kuni läbisõiduni 100 000 km.

Keregarantii
Kere korrosioonivastane garantii hõlmab konstruktsiooni- või valmistusvigadest tingitud korrosioonikahjustuste kõrvaldamise tootja kulul. Korrosioonivastane garantii kehtib sõiduautodel mobiilsusgarantii paketi raames maksimaalselt kuni 30 aastat esmaregistreerimisest.

Korrosioonigarantii kehtimise eelduseks peale garantiiaja lõppu on auto järjepidev hooldamine volitatud töökodades, garantii pikeneb volitatud töökojas tehtud korralisest hooldusest kuni järgmise korralise hoolduse tähtajani.

Tehasegarantii
Tootjatehas annab sõidukile üldgarantii kaks aastat ilma läbisõidu piiranguta sõiduki esmaregistreerimise või sõiduki üleandmise vastuvõtmise akti koostamise päevast. Müüja garanteerib, et nimetatud tähtaja jooksul on sõiduk defektivaba, lähtudes antud hetke tehnoloogilisest tasemest.

Lisagarantii
United Motors annab enda müüdud uutele BMWdele kolmanda aasta lisagarantii.

Keregarantii
Tootjatehas annab sõiduki keredetailidele roostegarantii 12 aastat sõiduki esmaregistreerimise või üleandmise-vastuvõtmise akti koostamise päevast, olenevalt sellest, milline eeltoodud tingimustest saabub varem. Tootja garanteerib, et nimetatud tähtaja jooksul on sõiduki keredetailid roostevabad. Keredetailide roostegarantii ei kehti keredetailidele, mis ei ole metallist, samuti sõiduki lisavarustusse kuuluvatele keredetailidele (esi- ja tagaspoilerid, kaitserauad jne). Tootja annab sõidukile värvigarantii 36 kuud sõiduki esmaregistreerimisest.

Tehasegarantii
Kokku pakub Hyundai sõiduautodele viieaastast läbisõidupiiranguta täisgarantiid. "5+" garantiipakett sisaldab ka ööpäevaringset autoabiteenust kõigis Baltimaades. Tehasegarantii on Hyundai sõiduauto soetajale kolme aasta pikkune (ka tarbesõidukitele). Garantii kehtib kindlale sõidukile ja ei sõltu omaniku vahetusest.

Lisagarantii
Pakutakse kaheaastast läbisõidupiiranguta garantiid. Maaletooja garantii kehtib nii Soomes kui ka Baltimaades. Sõiduki müümisel laieneb garantii uuele omanikule kuni perioodi lõpuni. Edasimüüja pakutav garantii korvab kõik tehase süül tekkinud või praakmaterjalide kasutamisel tekkinud vigastused ja rikked. Lisagarantii ei laiene taksodele, alarmsõidukitele ning rendiautodele.

Keregarantii
Kere plekkdetailide läbiroostetamise eest pakutakse kuue aasta pikkust garantiid.

Tehasegarantii
Kia pakub Ceedile seitsmeaastast tehasegarantiid läbisõidupiiranguga 150 000 kilomeetrit, millest esimesed kolm aastat on läbisõidupiiranguta garantii. Teistele Kia mudelitele pakub autotootja kolmeaastast garantiid.

Lisagarantii
Kõikidele teistele Kia mudelitele (va Ceed) pakub Kia maaletooja kaheaastast lisagarantiid või 150 000 km.

Keregarantii
Kia sõidukite metallosadele kehtib kümneaastane garantii, olenemata läbisõidust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing