17. august 2007 kell 5:38

Tallinn andis Sifile lõpuks kõrghoone ehitamiseks loa

Tallinna linnaga pikka aega vägikaigast vedanud ja mitmeid linna hiigelprojekte kohtuvaidlustesse uputanud naftamagnaat Endel Siff on lõpuks oma tahtmise saanud.

8. augustil võttis Tallinna linnavalitsus vastu detailplaneeringu, mille järgi võib Siff Stroomi ranna lähedusse Madala tänav 16 püsti panna 14korruselise kortermaja, kirjutas Äripäev.

Ärimees Endel Siffi ennast eile kommentaarideks tabada ei õnnestunud, sest ta on puhkusel.

Tallinna linnavalitsus algatas Madala tänava detailplaneeringu 21. märtsil ning see pidi vastu võetama 20. juunil. Ootamatult võeti tol korral see punkt päevakorrast maha.

Vaid mõned nädalad hiljem 8. augustil võttis linnavalitsus eesotsas Edgar Savisaarega detailplaneeringu vastu. Selle järgi saab Siff loa lammutada Madala 16 asuv lasteaed ning rajada sinna 14 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega kortermaja. Alles peavad tingimata jääma lääne pärn, suur saar ja hobukastan.

Kas Tallinna linn on jõudnud Endel Sifiga kokkuleppele ja Siff võtab näiteks tagasi kohtuhagi Lasnamäe karjääri arenduse võitnud Merko võidu peale, seda abilinnapea Taavi Aas ei kinnita.

Hetkel kuum