Tunnustame häid töötajaid

Agu Remmelg 18. september 2007, 00:00

Põnev on olnud jälgida ajakirjandusest seda furoori, mida tekitas info Ragn-Sellsi parimate autojuhtide teenistuse kohta. Kas 30 000 krooni prügiautojuhi palgaks on üle pingutatud? Kas tööjõuturul on olukord juba nii hull, et prügiauto juht teenib sama palka ministeeriumi kantsleriga?

Üks põhimõte on äris imelihtne - (palga)taseme määrab turg. Me oleme paratamatult ELi tööjõuturule avatud ning peame arvestama tööjõuturu konkurentsitingimuste ja palgatasemetega. Eesti ja ELi tööjõuturu puhul on tegemist n-ö ühendatud anumatega, mille tasemed aja jooksul ühtlustuvad. Seda eriti sellistes avatud valdkondades nagu ehitus ja transport, aga ka meditsiin.

Kui vaadata olukorda Eestis toimetava ettevõtte seisukohalt, siis lihtsalt palgatõus pole lahendus, vastupidi, kontrollimatu palgatõus efektiivsuse kasvuta võib olla ettevõttele hukatuslik.

Oleme saanud palju telefonikõnesid, kus soovitakse autojuhina tööle tulla. Loomulikult tahame kõigile potentsiaalseile tegijaile võimalust pakkuda. Et inimene ametist aimu saaks ja oskusi proovida võiks, anname talle tavaliselt võimaluse laadijana autoga kaasas sõita. Sellise proovitöö jooksul selgub töötaja ja töö sobivus vahel mõne tunniga.

Ragn-Sells on ühe peamise strateegilise suunana sätestanud parimaks tööandjaks saamise ja ala parimate töötajate tagamise. Lihtsas keeles öelduna tähendab see, et tubli tegija saab väärilise tasu ja tegijad on ettevõttes teretulnud.

Efektiivsuse tagab tükitasu autojuhi töötulemuse arvestamisel ja kvaliteedi kuni 30% tulemustasu, mille väljamaksmisel võetakse aluseks just töösoorituse sisuline kvaliteet. Tulemustasu väljateenimiseks pole vaja muud, kui teha täpselt kõik kokkulepitud tööd, olla liikluses tähelepanelik ja hooliv, hoida auto ja riided puhtad ning olla klientide suhtes viisakas. Vältimatu on ka sellise ettevõtte põhiväärtuse järgimine nagu ausus. Kõlab lihtsalt? Kõik aga ei suuda. Selleks otsimegi parimaid ja soovime neid vääriliselt tasustada.

Autojuhtidest on palju juttu tehtud, ettevõtte tulemuse määrab ent kogu meeskond. Seetõttu on sarnane töötulemuse ja kvaliteedi arvestuse süsteem loodud ka kontoris. Veel enam - et kõik kontoritöötajad mõistaksid tööd, mida teeme, peavad nad ka kord aastas jäätmeveokiga tööpäeva kaasa tegema. See põhimõte kehtib ka juhatuse liikmete kohta.

Edu aluseks pole kõrgete palkade maksmine, vaid töötaja loodud väärtuste piisav kompenseerimine. Mida suurem on loodud väärtus, seda suurem on kompensatsioon. Olgu amet milline tahes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing