Aas: tulude järgi oleks Tallinnal õigus oluliselt rohkem laenu võtta

Agnes Ojala 16. november 2007, 00:00

"Tallinna linn on oma laenuvõtmiselt konservatiivne ja me ei ole kindlasti veel lähedalgi sellele piirile, kuhumaani me laenu võtta võime," kommenteeris Aas võlakirjade väljaandmist.

Aasa sõnul on tegemist laenuga, mis on selle aasta eelarves ette nähtud, ja kuna linnal oli raha vaja, siis otsustati see praegu välja võtta.

Milliste projektide rahastamiseks laen läheb, ei soostunud Aas avaldama, öeldes, et peamiselt on tegu investeeringute katteks vajaliku rahaga. "See läheb erinevateks investeeringuteks," kõlas vastus.

Aas kinnitas, et linna finantsseis ei ole suvega võrreldes muutunud. Siis väitis sotsiaaldemokraadist linnavolinik Jaak Juske, et linn võib minna pankrotti. Aas vastas talle, et linna finantsnäitajad on lausa ülilikviidsed, mistõttu sai linn seni hakkama ka eelarves ette nähtud laenu võtmata. Juba siis, juuli lõpus märkis Aas, et laenu võtmise vajadust ei teki enne hilissügist.

Tallinna selle aasta eelarves on ette nähtud 400 miljoni kroonine laen, eelarve kuludes on investeeringuprojektidele arvestatud 313 miljonit krooni.

Linna üldise laenukoormuse suurust Aas öelda ei osanud: "Eelarve on hästi ümmarguselt suurusjärgus 7 miljardit."

Selle aasta jooksul peab linn eelarve järgi tasuma varasemaid laene 180 miljonit krooni, millele lisanduvad liisingumaksed summas 60 miljoni krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing