Olympicu võidukäiku Kiievis kummitab kasiinokeeld

Piret Reiljan 04. detsember 2007, 00:00

Kahe aastaga kasvatas Olympic Entertainment Group Kiievis oma kasiinosid külastanud hasartmänguritelt üheksa kuuga teenitud 14 miljoni kroonise käibe üle 100 miljoni krooni.

Alles tänavu septembris ostis grupp 144 miljoni krooni eest Ukraina tuntuima kasiinooperaatori Eldorado, mis tõi omakorda juurde veel viis kasiinot. Kõik Eldorado viis mängusaali asuvad Kiievi kesklinnas või selle lähirajoonides hästi sissetöötatud kohtades.

"Kahju oleks loomulikult suur, kuid Ukraina on toimiva turumajandusega demokraatlik riik ning ühte ettevõtlusharu ei piirata seal päevapealt mingite jõumeetoditega," kommenteeris Ukrainast tulevaid kasiinovastaseid signaale Olympic Entertainment Groupi juhatuse liige Andri Avila. Täpsematest summadest, mis Ukrainas kaalul on, mees ei rääkinud.

"Kasiinode üldine keelustamine on vähetõenäoline ning juttu saab olla ikkagi kvaliteedinõuete järjekordsest karmistamisest. Sel juhul see tõenäoliselt Olympicu kasiinodes midagi ei muudaks, sest oleme kindlasti üks kvaliteetse kasiinomeelelahutuse teerajajaid Ukrainas," kinnitas Avila.

Ukraina president Viktor Juštšenko esitas kohaliku uudisteportaali väitel eelmisel nädalal Kiievi linnapeale Leonid Tšernovetskile määruse, mis jõustumisel suruks Kiievi kesklinnast 30 kilomeetri ulatuses välja nii traditsioonilised kasiinod kui ka mänguautomaadid. Linnapea ise teatas juba septembris, et soovib mängupõrgud Kiievist täielikult välja viia ning toonitas, et tema ideed toetas ka toonane peaminister Viktor Janukovitš, kirjutas Ukraina majandusuudiste portaal Rynok.biz.

Rynok.bizi peatoimetaja asetäitja Aleksandr Kirilenko ütles, et Kiievi äriringkondade ja linnavalitsuse vahel on kasiinode teemal tekkinud tugev vastasseis.

Eestis Bally'se ja City Casinosid pidav Cityclub OÜ tegevjuht Eno Juul pidas võimalikku kasiinokeeldu Kiievi kesklinnas halvaks uudiseks. "Ida pool on muidugi tihti halbu üllatusi ette tulnud. Eeldan, et Eestis ja mujal Euroopa Liidus käivad sellised asjad mõistlikumalt," sõnas Juul.

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu juht Tõnis Rüütel nentis, et Euroopa on teel pigem piirangute vähendamise suunas, mistõttu oleks Kiievi kasiinokeeld üllatav. Eestis Rüütel kasiinode pealinnast väljakihutamist tõenäoliseks ei pea. "Siis me alles hakkaksime probleeme nägema, sest kui kasiinosse spetsiaalselt kilomeetrite taha kohale sõidetakse, pannakse seal ka kõik hakkama," rääkis ta.

Rüütel lisas, et kasiinode arv peaks Tallinnas ilmselgelt olema praegusest vähemalt poole väiksem. "Taarapunktiga äravahetamiseni sarnased putkad peavad kaduma ja asemele on vaja suuri meelelahutuskomplekse, kus on teater, kontserdisaalid ja kasiinod," sõnas ta.

2009. aasta suvel jõustub uus hasartmänguseadus, mis nõuab heakskiitmisel senise 8 mänguautomaadi asemel vähemalt 40 automaati ning sunnib külalisi dokumendi alusel registreerima.

Ukraina president on meiega täiesti ühel nõul, et mänguautomaadid tuleb linnapildist ära koristada. Illegaalsed kasiinod tõmbavad ligi narkomaane, põhjustavad mängusõltuvust laste seas ning alkoholismi. Ma olen juba ammu teinud ettepaneku muuta seadust, et viia kasiinod kesklinnast välja. Ühe päevaga ei ole seda loomulikult võimalik teha ning see ei oleks demokraatlik käitumine nende asutuste omanike suhtes. On vajalik eraldada kindel territoorium, kus kasiinod edaspidi paikneks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing