Vanarahva naljad kodusele peole

Christel Karits 07. detsember 2007, 00:00

Eile hommikul tööle tulles leidsin laualt kalingurkaantega raamatu, mille koostanud Aleksander Kalamees ja illustreerinud Jüri Arrak ja mille pealkirjaks "Eesti rahvamänge".

Mingi nali?

Tegelikult saab sellest teosest meie tänase Puhkepäeva näituseküljel põgusalt lugeda ning muidugi ei puudu juurest soovitus, et raamat sobib kindlasti Jõuluvana kingikotti.

Tavatsetakse öelda, et mäng on väikese inimese töö, kuid jõuluajal ja vana-aasta õhtul võiks oma põnnide aga ka emade-isade ja vanaemade-vanaisadega selle töö rõõmu jagada.

Vastilmunud raamatus on kirjas 456 seltskondlikku meelelahutust.

Võtame näiteks "köiel joomise", kus morssi või õlut tuleks selili köiel lamades juua või "magusa pala", kus rippuva nööri külge seotakse maiustus. Maiasmokal köidetakse jalg kõverasse ja ta peab ühel jalal hüpates kommi suuga kinni haarama. Kui see õnnestub võib ta selle ära süüa.

Kuidas vana-aasta õhtul vanakuradit näha, jätan teie avastamisrõõmuks, kui olete otsustanud selle raamatu enesele hankida. Igal juhul kulub lihtsalt verivorsti ja praekapsaste söömise vahele natuke vanarahva nalja ära.

Kõige ettevalmistamisega tasub aga juba nüüd alustada. Jõuludeni on jäänud vaid pisut üle kahe nädala ja kellel seda pühadestressi ikka vaja on.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing