Raivo Sormunen • 3. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Euroopa tõuseb napilt

Goldman Sachs prognoosis, et Euroopa aktsiad pakuvad sel aastal keskmiselt 6protsendist aastatootlust, siia sisse on arvestatud dividendid.

Investeerimispank prognoosis, et finantsturgude nõrkus mõjutab Euroopa majanduse tervist. Samuti hoiatab pank, et lähiplaanis võivad indeksid praegusest tasemest veel 10-15% järele anda, sest ettevõtete kasumiprognoosid on ebarealistlikult kõrged.

Küll aga arvab pank, et aasta lõpus indeksid kosuvad ja lõpetavad aasta juba plussis.

Stoxx 600 indeks on pangandussektori aktsiate eestvedamisel andnud möödunud aasta juunis saavutatud tipptasemelt praeguseks järele 11%. Kuna karuturust (aktsiate hinnalangusest) räägitakse tavaliselt pärast 20% langust, võib praegust hindade langust nimetada Euroopas veel korrektsiooniks.

Teised investeerimispangad on Euroopa aktsiaturu suhtes positiivsemalt meelestatud. Citigroup ootab indeksitele vähemalt 10% tõusu, JPMorgan Chase & Co 10% ja Merrill Lynch & Co 13% edasiminekut.

Negatiivsem on vaid Morgan Stanley, kes teatas möödunud aasta detsembris, et Euroopa börsid jäävad sel aastal suure tõenäosusega miinusesse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt