ÄP fototoimetus • 10. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Rootslased eitavad Hansapanga müügi ideed

Swedbanki investorsuhete juht Johannes Rudbeck lükkas ümber võimaluse, et rootslased võiksid Hansapanga maha müüa, öeldes, et küsimust ei ole kunagi isegi mitte arutatud.

"Hansapank on väga oluline osa meie strateegiast Ida-Euroopas laieneda. Seda küsimust ei ole Swedbankis isegi mitte kunagi arutatud," kinnitas Rudbeck.

Hansapanga juhatuse esimehe ja Swedbanki tegevjuhtkonna liikme Erkki Raasukese kinnitusel ei plaani Swedbank Hansapanka müüa.

"Swedbanki juhid pole kordagi rääkinud Hansapanga müügist. Swedbanki pikaajalise strateegia kandev osa on laienemine arenevates Ida-Euroopa maades. Sellest ei ole taganetud," rõhutas Raasuke.

Juht lisas, et Swedbanki näitajaid ja tegevust uurib suur hulk analüütikuid ning see konkreetne novembrikuus avalikuks saanud raport on vaid üks teiste seas.

Tänane Eesti Ekspress kirjutas, et rootslased võivad Hansapanga maha müüa, kuna Citigroup kirjutas novembris oma aruandes, et Eesti panga müük oleks mõttekas. Põhjuseks tõi Citigroup seiga, et Swedbanki aktsia hind on pärast Hansapanga ülevõtmist märkimisväärselt langenud.Rootsi panga väärtus oleks hoopis suurem, kui see juppideks lõigata ja siis mõned tükid maha müüa. Eeskätt käib jutt eestlastele närvikõdi pakkuvast Hansapanga eraldamisest, kirjutas Eesti Ekspress.

SEB Ühispanga Fondide juhatuse liige Sven Kunsing tervitab Citigroupi ideed

"Huvitav idee. Ma ise ei tulekski selle peale," naeris Kunsing. "Fondide ostupoole esindajana tervitaksin seda. Kui Hansapank müüdaks tagasi juhtkonnale ja finantsinvestoritele, siis tooks see siinsele börsile kindlasti taas elavust juurde," märkis ta.

Kui ka Balti riikides on probleeme, siis pikaajaliselt on see vägagi oluline piirkond, mistõttu oleks Hansapanga müük Swedbanki jaoks eriti rumal tegu.

Balti riikide makromajanduslikud tasakaalutused lahenevad ja piirkond kasvab edasi. Kui edaspidi ei ole Balti riikides enam ülihäid kasvunumbreid, siis korralik kasv tuleb ikka.

Minu arvates oli Citigroupist väga rumal sellist asja soovitada. Eriti vale oleks Hansapanka müüa praegu jamadala hinnaga.

Swedbanki aktsia hinnalangust põhjendan kolme faktoriga. Esiteks on finantskriisi olukorras kõik pangad surve all, teiseks ei ole Swedbanki Rootsi osa juba viimased kolm aastat kasvanud ja kolmandaks mõjutab panka Balti riikides toimuv. Strateegiliselt oli Hansapanga ost Swedbanki parim otsus.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt