Presidendiproua hagejad jagunesid eri leeridesse

17. jaanuar 2008, 09:51

Evelin Ilvese kohtusse kaevanud
aktsiaseltsi Nuia Melior nõukogu esimehe Heino Luige sõnul võtab firma hagi
tõenäoliselt tagasi, kuid juhatuse esimehe Peeter Uisu kinnitusel on see vaid
Luige isiklik arvamus.

Eile hommikupoolikul Viljandi kohtumajas peetud eelistungil ütles Evelin Ilvest esindav vandeadvokaat Madis Päts, et temaga on ühendust võtnud Nuia Meliori nõukogu esimees Heino Luik, kellega ta kavatseb pärast istungit läbirääkimisi pidama hakata, kirjutas Sakala.

«Ennustamine on väga tänamatu töö,» lausus ta pärast istungit kompromissile jõudmise võimalusi kommenteerides. «Ma loodan, et meie vestlused on viljakad ja ta mõistab minu seisukohta.»

Päts ja Luik omavahel küll kokku ei saanud, kuid nende telefonitsi peetud läbirääkimised jõudsid esimesele leedile soodsa tulemuseni.

«Ma taganen täiel määral nõudest Evelin Ilvese vastu,» ütles Heino Luik eile pärastlõunal «Sakalale».

Kokkuleppe detaile ta avaldama ei nõustunud ja lisas, et need pole lõpuni selgeks räägitud. «Mind on see asi ära tüüdanud,» tunnistas Luik. «Mulle on öeldud, et protsess võib venida nelja-viie aasta peale ja kohtukulud kujuneksid väga suureks.»

Nuia Meliori juhatuse liige ja suurim aktsionär Peeter Uisk kinnitas aga, et see on vaid Heino Luige seisukoht ja ettevõtte juhatus ega nõukogu pole sellist otsust vastu võtnud.

«Kui Luik meie käest nõudeõiguse ära ostab, siis palun väga,» lisas Uisk. «Meie oleme tööd ära teinud ja tahame selle eest raha saada.»

Presidendi avalike suhete nõunik Toomas Sildam, kes «Sakalalt» Heino Luige lubadust kuuldes asjade arengu üle juba rõõmustada jõudis, oli sunnitud Uisu sõnade peale märkima, et vaidlus on ilmselt taas hommikuses seisus.

«Inimesed peaksid esmalt omavahel asjades selgusele jõudma,» ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2008, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing