Nelonen keelas oma programmi Eesti kaablivõrkudes ära

21. jaanuar 2008, 15:22

Lisaks MTV3le teatas ka Soome telekanal
Nelonen, et ei luba alates 1. aprillist 2008 oma programmi Eesti kaablivõrkudes
kasutada.

Põhjenduseks toodi Ameerika tootjate keeld saadete taasedastamise lubamiseks väljaspool Soomet. Eesti autorite ühing (EAÜ) teatas, et nende arvates on selline põhjendus juriidiliselt ebapädev ning vastuolus EL direktiiviga, mis käsitleb satelliidi- ja kaablioperaatorite tegevust.

Arvatavasti on tegemist hoopis võitlusega turu jagamisel, kuna Nelonen kuulub samadele omanikele nagu VIASAT ning viimane üritab haarata endale suuremat turuosa, kui tal seni on olnud, sealhulgas ka kaabeltelevisioonifirmadelt kliente üle meelitades. Kuigi Nelose esindaja väitel ei lubata nende kanalit kellelgi väljaspool Soomet taasedastada, on VIASATi Eesti esindaja raadiointervjuus väitnud, et käivad läbirääkimised MTV3 ja Nelose õiguste saamiseks. Seega tundub, et tegemist on kahepalgelise mänguga Eesti televaatajate suhtes.

Novembris teatas Soome telekanal MTV3, et ei luba alates 1. jaanuarist 2008 taasedastada oma programmi Eesti kaabellevi- ja digi-TV võrkudes. Seega peavad Eesti kaabellevi ja digi-tv pakkujad selle programmi oma klientidele pakutavate kanalite hulgast välja jätma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2008, 15:41
Otsi:

Ava täpsem otsing