Simpel Sessionil rekordarv osalejaid

Mari Hiiemäe 25. jaanuar 2008, 00:00

Seekordsel võistlusel osaleb rohkem sõitjaid, kui Simpel Session kunagi varem vastu on võtnud. Võistlustulle läheb pea kakssada osavõtjat, kellest eestlasi on kakskümmend.

Peale kahe põhiala, rula ja BMXi tänavasõidu, on kavas kaks lisaala. Need on Red Bulli nimeline parima rulatriki võistlus ning Snickersi kaugushüppevõistlus BMXidele.

"Rulatriki võistlusi on peetud ka varem, kuigi mitte selle nime all. Kaugushüpe on aga hoopis uus asi," selgitab ürituse peakorraldaja Mario Kalmre. Võistlus käib kõige pikema õhulennu peale, kuid hüppama ei hakata mitte otse, vaid trikiratturid teevad tulemuse kirja saamiseks õhus 180kraadise pöörde ja maanduvad selg ees.

"Meil on sõitjaid 31 riigist ning ma arvan, et see on kõige suurema osavõtjariikide arvuga rula- ja BMXi üritus kogu maailmas," ütleb Kalmre.

"Simpel Session on osavõtjamaade arvukuse poolest nende alade kui mitte kõige olulisem, siis igatahes väga olulises tipus olev üritus." Publiku jaoks tähendab Simpel Session kaelamurdvate trikkidega efektset vaatemängu, mida on põnev jälgida ka neil, kes ise trikitamist ei harrasta.

"Eelmisel aastal oli terve saal välja müüdud ning ma ei usu, et kellelgi pealtvaatajatest igav võis olla," teatab Kalmre.

Neil, kes ennast otseselt ürituse sihtgruppi kuuluvaks ei pea, aga tahavad põnevast üritusest siiski osa saada, soovitab Kalmre kohal olla finaalide päeval, mil võistluspinged kruvitakse viimase piiri peale. Pühapäevane võistlus on lühem, kuid kavas on rohkem alasid ning meelt erutab ka teadmine, et siis pingutavad sõitjad otseselt võidu nimel.

"Simpel Sessioni pea nädalapikkuses programmis on oluline koht pidudel," usub Kalmre. Simpel Sessioni raames toimub Tallinnas mitmeid võistlustega kaasnevaid üritusi, mille eesmärk on ühest küljest rula- ja BMXi kultuuri propageerida, teisest küljest aga anda asjast huvitatutele lisavõimalusi mõttekaaslasi kohata ning emotsioone jagada.

Peod on avatud kõigile ning need pole seotud ainult festivalil osalejatega.

Täna õhtul alates 18st on võimalik kinos Sõprus vaadata filmiprogrammi.

Samuti on huvilised oodatud Kultuurikatlas toimuval peole, kus lisaks muusikale ning rulafilmi "Nothing But The Truth" esilinastusele saavad kõik, kel rula kaasas, lõbutseda minirambil.

Täna kell 22 läheb klubiüritusena planeeritud pidu käima ka Club Seduction Discotheque'is aadressil Viru Väljak 4/6.

Laupäeval vallutavad Sessionil osalejad Club von Überblingeni, kus kell 23 algab Simpel Sessioni Urban City nimeline ametlik peoõhtu.

Pühapäeva õhtul toimub ürituse afterparty VonKrahli baaris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing