Sepp: koalitsioonil oht langeda populismi

31. jaanuar 2008, 20:11

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni nimel
esines õiguskantsleri ettepaneku arutelul kõnega Evelyn Sepp, kelle sõnul
valitsusliidul lihtsaid lahendusi otsides ja tõsisest tööst kõrvale hoides
tõsine oht populismi langeda.

„Keskendumine Riigikogu liikmete rollile on üpris silmakirjalik ja ilmselgelt tegelikku probleemi varjutav,” märkis Sepp. „Kui ühed koalitsiooni osalised ütlevad, et vaja on parandada seadust kujul, et Riigikogu liikmete osalemine oleks seaduslikul alusel võimalik ning teised, et nõukogud peaksid mehitatud olema nn parteiliste ärimeestega, kes ei ole avalikkuse tähelepanu all, kel aga reeglina on oma isiklikud ärihuvid, siis on ilmselge, et personaalne võimude lahususe riive muutub veelgi tõsisemaks.”

Sepp ütles, et Keskerakond toetab õiguskantsleri ettepanekut asuda seadust muutma. „Samuti toetame me asjasse puutuva valdkonna põhimõttelisemat parandamist, et tasakaalustada võimude lahususest ja personaalsest, võimalikust võimude lahususe riivetest tõusetuvad probleemid,” selgitas Sepp.

Seppa sõnul nimetatakse tekkinud olukorda üldiselt poliitiliseks korruptsiooniks. Ta leidis, et tulevikus võiks suurendada Riigikogu rolli riiklike arengukavade väljatöötamises ja ka strateegiliste majandusharude ja ettevõtete, kes täidavad riigile olulist funktsiooni, eesmärkide sõnastamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2008, 09:01
Otsi:

Ava täpsem otsing