Martin Hanson • 5. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinki uue peahoone tellis puukfirma

Peahoone tellija on OÜ Fastinvest, mis kuulub täielikult Infortarile. Tallinki emafirma Fastinvestiga kümneaastase rendilepingu uue peahoone kasutamiseks.

Linnahalli kõrvale kerkib Meelis Pressi Arhitektuuribüroo kavandatud suurt jääkuubikut meenutav maja, mille ehitamise eest vastutab Merko Ehitus. Merkolt tellimishinna kohta kommentaari saada ei õnnestunud.

Tallinki pressiesindaja Luulea Lääne ei olnud nõus uue peahoone ehitust kommenteerima, sest Tallink on vaid rentnik. Ta suunas ajakirjaniku omanikfirma Infortari jutule. Fastinvesti juhatusse kuuluvat Ain Hanschmidti kommentaaride saamiseks tabada ei õnnestunud.

Asjade käik, kus Tallinki peahoone tellis omanikfirmale kuuluv osaühing, jätkab Tallinki külge imetud puukidega emafirma kukru täitmise pikka traditsiooni. Kokku tegutseb Tallinki laevadel ning hotellides 13 firmat, mille omanikuks on Tallinki emafirma Infortar.

Näiteks asutati 2006. aastal Tallinki laevadel iluteenuseid pakkuv Hera Salongid OÜ, mis kuulus Infortarile, selle asemel et olla Tallink Grupi tütarfirma.

2007. aastal avas Infortari tütarfirma OÜ Sunbeam Tallinna sadama lähedal spaahotelli, mida sarnaselt Tallink hotelli rentimise skeemiga hakkab samuti rentima TLG Hotell.

Sellise skeemi kasutamine toob Tallinki suuromanike Enn Pandi, Kalev Järvelille ja Ain Hanschmidti firmale Infortar kümne aastaga rendimaksetena tagasi hotelli ehituseks kulunud 450 miljonit krooni ning kui spaahotell peaks tooma kasumit, siis sellestki kulub rendile veerand.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt