Tallinna börsi maatükk tugevas kahjumis

28. veebruar 2008, 17:37

Trigon Property Developmenti (TPD) neljanda
kvartali puhaskahjumiks kujunes 557 tuhat krooni, käivet tehti aasta viimase
kuuga 86 tuhat krooni.

Bilansi moodustab aga Pärnus asuv Niidu kinnistu väärtusega 130 miljonit krooni. Möödunud sügisel lubas TPD suuromanik Joakim Helenius ettevõttest 2007. aasta lõpuks vormida Baltimaade suurima kinnisvaraarendaja. Kui ettevõtte aastalõpu näitajaid vaadata, siis ollakse eesmärgist veel kaugel. Kuid lootust on.

"AS Trigon Property Development kavatseb lähitulevikus oluliselt laiendada oma kinnisvarainvesteeringute portfelli ning peab hetkel uute projektide omandamiseks aktiivseid läbirääkimisi," seisab aruandes.

Teatavasti on ettevõttel kavatsus oma bilanssi tuua ka suurprojekt Gate Tallinn, mille Colliers International on hinnanud 1,2 miljardile kroonile. Viimase eest plaanitakse tasuda uute aktsiate emiteerimise teel.

Jätkuvate tegevuste ehk kinnisvaraarenduse rahavood 2007. aastal olid negatiivsed. Trigoni jätkuvas tegevusvaldkonnas ei töötanud eelmise aasta lõpu seisuga ühtegi inimest.

Kogu aasta kasumiks teeniti kinnisvara ümberhindamise tulemusena 30,8 miljonit krooni, aastakäibe moodustasid 342 tuhande krooni suurused renditulud. Kui ainult neid numbreid vaadata, siis aasta lõikes on tegemist kahtlemata efektiivseima ettevõttega Tallinna börsil ja tõenäoliselt ka kogu maailmas. Kasumi ja hinna suhteks on ettevõttel aastaaruande järgi 3,7.

Viimastest numbritest võib teha vaid ühe järelduse - need ei maksa midagi. Enne investeerimisotsust tuleks vaadata, kust need numbrid tulevad, kas kasum tähendab ka reaalset raha sissevoolu või lihtsalt numbrimuutust paberil. Teine asi on muidugi Joakim Heleniuse lubadustesse uskumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2008, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing