Ossinovski ja Spacecom jäid siiski süüdi

Hille Tressum 11. märts 2008, 14:44

Tallinna ringkonnakohus jättis jõusse Harju
maakohtu otsuse Oleg Ossinovski ja Spacecomi süüditunnistamises ja karistamises.
Harju maakohtu otsusega määrati Spececomile poole miljoni kroonine trahv ning
Ossinovskit karistati veidi üle 140 000 krooniga.

Täna teatas Tallinna ringkonnakohus, et jättis Oleg Ossinovski ja Spacecomi süüditunnistamises ja karistamises Harju maakohtu otsuse jõusse. Ossinovskile esitati süüdistus katses sõlmida konkurentsi kahjustav kokkulepe raudtee kaubaveoturul Eestis. Spacecomi esindajana püüdis ta sõlmida konkurentsi kahjustavat kokkulepet Eesti Raudtee esindajatega, et teenida Spacecomile suuremat kasumit kui konkureerides.

Kokkuleppe kohaselt pidid Spacecom ja Eesti Raudtee pärast kaubaveoturu jagamist tõstma ühiselt ja kooskõlastatult veoteenuse eest küsitavaid tariife. Samuti püüti leppida kokku selles, et Eesti Raudtee võtab Spacecomilt väiksemat infrastruktuuritasu kui teistelt veoteenust osutavatelt ettevõtjatelt. Kuriteo matkimise tulemusena ei õnnestunud tegelikkuses konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmist lõpuni viia.

Harju maakohtu 21. detsembri 2007 otsusega mõisteti Oleg Ossinovski ja Spacecom süüdi süüteokatses sõlmida konkurentsi kahjustav kokkulepe, millega kolmandate isikute suhtes määratakse otseselt või kaudselt kindlaks hind, jagatakse kaubaturgu ning muul viisil kahjustatakse konkurentsi. Spacecomile määrati rahaline karistus pool miljonit krooni, Oleg Ossinovskile aga veidi üle 180 000 krooni. Kuna Ossinovski veetis eeluurimise ajal kolm päeva vahi all, siis loeti ärakandmisele kuuluvaks karistuseks rahaline karistus veidi üle 140 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2008, 13:50
Otsi:

Ava täpsem otsing