Ojuland: kuluhüvitised on järsult tugevdanud sidet valijatega

27. märts 2008, 14:55

Täna riigikogu aseesimeheks tagasi valitud
Kristiina Ojuland kiidab palju kriitikat tekitanud kuluhüvitisi, kuna need on
tema sõnul järsult tugevdanud sidet oma valijatega.

Ojuland leiab, et side oma valijatega on tugevnenud justnimelt tänu kuluhüvitistele, sest kui varem pidi Riigikogu liige oma taskust valijatega seotud üritused kinni maksma, siis praegu saab ta kasutada hüvitist.

Riigikogu aseesimees teab, millest räägib, sest üks säärane valijatega sideme tugevdamise üritus toimus möödunud aasta teisel jõulupühal tema kodu lähedal Kaberneeme sadamakõrtsis. Maksma läks see sidemete kinnitamine 13 300 krooni ja kinni maksis selle maksumaksja, sest Ojuland esitas ürituse peale kuluhüvitise. Tegu olnud seminar-nõupidamisega 30 valijaga.

Riigikogulaste kuluhüvitiste saagast leiab kümneid nutikaid viise, kuidas valijatega sidemeid tugevdada. Näiteks riigikogu keskerakondlasest liige Jaan Kundla valis selleks teeks oasalati ja lõhevõileivad, mida valijate kostitamiseks maksumaksja kulul ostis. Et valijad ka vitamiinidoosi kätte saaksid, ostis Kundla neile ka kurke ja tomateid.

Veel on riigikogulased valijatele ostnud õunu, söönud nendega öösel pizzat ning tankinud autosse lausa rohkem bensiini, kui paaki mahub. Ikka selleks, et sõita kohtumisele valijatega.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2008, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing