Kütusemüüjad lubavad maailmaturu hinnataseme püsides odavamat kütust

Agnes Ojala 22. juuli 2008, 09:26

Kui mootorikütuste maailmaturu hinnatase
jääb nädalavahetuse tasemele pidama, on kütuse odavnemist oodata ka Eestis,
lubasid nii Eesti Statoili kontseptsioonijuht Kai Realo kui ka Neste Eesti
jaemüügijuht Ivar Kohv.

“Nagu lisatud graafikust on võimalik näha, siis kajastub toornafta hinnalangus (toornafta on üheks peamiseks mootorikütuste tootmiskomponendiks) ka valmiskütuste hindades. Siiski on viimastel nädalatel hinnad liikunud nii üles kui alla, mistõttu selgest langustrendist on hetkel veel vara rääkida,” selgitas Realo.

“Kui hetkel kehtiv mootorikütuste maailmaturu hinnatase jääb püsima ning uue omahinnaga tooted jõuavad AS Eesti Statoil teenindusjaamadesse, siis on lähiajal oodata korrektsiooni ka mootorikütuste jaemüügihindades,” lisas ta.

Ka Ivar Kohv märkis, et kui toornafta jääb hinnatasemele, kuhu ta eelmise nädala lõpuks kukkus, peaksid bensiini ja diislikütuse hinnad ka Eesti tanklates langema. "Siiski, hinnad tanklates on sõltuvuses valmistoodete (bensiin, diislikütus) maailmaturuhindadest. Need on viimastel nädalatel olnud väga närvilised: suured hüpped alla ja samas tagasi üles," sõnas ta.

Neste ega Statoil ei teavita eelseisvatest muudatustest jaehindades, nendest antakse teada pärast muudatuste toimumist.

Realo sõnul Statoil laomahu ja sellega kaetavate päevade kohta infot ei väljasta. Seega ei ole võimalik ka täpselt öelda, millal hinnad mainitud tingimustel langeda võiksid. Toodete laovaru sõltub väga mitmest tegurist, sh ostupoliitikast, mis on erinev tõusva ja langeva hinnatrendi juures, hooajast sõltuvast läbimüügi mahust ja tarnemahust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2008, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing