Seaduseandja automatiseeris vangide vabastamise

24. juuli 2008, 17:09

Justiitsministeeriumi sõnul tuleneb
vabastatud kurjategijate arvu kasv seadusemuudatusest, mis automatiseeris
vangide ennetähtaegse vabastamise.

Justiitsministeerium selgitas, et 2007. aasta suur vabanejate hulk on tingitud ennetähtaegse vabastamise korra muutmisest. Kohtusse saadeti automaatselt kõikide kinnipeetavate dokumendid, kes selleks ajaks olid ära kandnud seaduses ennetähtaegse vabastamise eelduseks olnud karistusaja.

Enne seda toimis süsteem selliselt, et kinnipeetav esitas ise vanglale taotluse ennetähtaegseks vabastamiseks, misjärel vangla otsustas, kas saata paberid kohtusse edasi või keelduda.

Oma osa ennetähtaegsete vabastamiste kasvus oli kindlasti ka elektroonilisel jälgimisel, mis käivitus möödunud aasta 22. maist. Alates sellest päevast on vabastatud vangidele paigaldatud 275 jalavõru. Tänaseks on elektrooniline valve lõppenud 202 isikul. Neist 185 juhul andis elektrooniline valve positiivseid tulemusi.

Vangid ei saa enam ise ennetähtaegset vabastamist taotleda, sest seaduses ette nähtud aja järel esitatakse nad selleks kohtule automaatselt ning kohus siis otsustab, keda ja mis tingimustel vabastada ning keda mitte, selgitas justiitsministeerium aripaev.ee-le. Juulikuus tekib ennetähtaegse vabanemise võimalus 117 kinnipeetaval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2009, 19:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing