Agnes Ojala • 14. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallinna volikogu arutab kodualuse maa vabastamist maamaksust

Kuna Tallinnas on oma maamaksu nõuded kohtus vaidlustanud juba üheksa maksumaksjat, võtab linnavolikogu teema 21. septembril taas arutusele.

Täna arutas Tallinna halduskohus esimest koduomaniku kaebust maamaksu tõstmise vastu. Kokku on pealinna maamaksu tõstmise tühistamiseks esitatud üheksa kaebust. Äsja kogunenud Tallinna linnavolikogu eestseisus otsustas lülitada volikogu eelseisva, 21. augusti istungi päevakorda Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni poolt algatatud eelnõu, mis kutsub Riigikogu rahanduskomisjoni üles kaaluma seadusandlikke võimalusi kodualuse maa maamaksust vabastamiseks, teatas IRL.

„Pealinna keskerakondlike juhtide poolt tallinlastele selle aasta algul lajatatud maksukirves on inimeste karistamine kodu omamise eest,” sõnas IRL fraktsiooni liige Indrek Raudne. „Selle tulemusena on maamaks pealinna mõnedes piirkondades halvanud paljude koduomanike normaalse toimetuleku.”

Ülemäärase maksutõusu kohta tõi Raudne näite, et kui halduskohtu tänasel istungil arutatud kaebuse esitaja maksis enne maamaksutõusu oma Kristiine kodu eest maamaksu veidi alla 3000 krooni aastas, siis nüüd juba üle 7000 krooni. „Maksu tõstmine korraga 250 protsenti on kuritegu maksumaksja suhtes,” märkis Raudne.

Isamaa ja Res Publica Liit leiab, et maa, millel asub inimese kodu – ükspuha, kas individuaalelamus või korteris – ei peaks üldsegi olema maksustatav. Nii riik kui ka kohalik omavalitsus peaksid hindama seda, kui inimene on koduomanik ja seda isegi soodustama, mitte aga andma talle signaali väljakolimiseks, kui makse tasuda ei jõuta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt